şükela:  tümü | bugün soru sor
  • xilinx'in free fpga/cpld design entry/synthesis yazilimi. xilinx isenin light versiyonu gibidir. xilinx'in meshur coregeni dahil degildir, buyuk fpga'leri desteklemez. epey bug'i olduguna sik sik sahit olmusumdur.
  • eski sürümlerinde config dosyanıza jshint-loader gibi preloader'ları ve babel-loader gibi loader'ları entegre ederken

module: {
    preloaders: [{...}],
    loaders: [{...}],
    }

şeklinde bir kod yapısı kullanırken, yeni sürümüyle birlikte preloaders ve loaders mantığını değiştirmişler.

artık preloader ve loader ekleyeceğiniz zaman "rules:" yapısı kullanıyorsunuz. o da şu şekilde oluyor:

module: {
    rules: [
    {
    enforce: 'pre',
    test: /\.js$/,
    exclude: '/node_modules',
    loader: 'jshint-loader'
    },
    {
    test: /\.es6$/,
    exclude: /node_modules/,
    loader: "babel-loader"
    }
    ]
    },

yani preloader'lar için "enforce: 'pre'" kullanıyor, devamındaysa enforce kullanmadan loader'ınızı koyuyorsunuz.

daha detaylı bilgi için bir blog yazısı hazırlanmış.

ben uzun zamandır kullanmadığım için, bir anda preloader kullanınca webpack-dev-server hata vermeye başladı. neye uğradığımı şaşırdım. aynısı sizin de başınıza gelmesin, güncellemeleri takip edin.
  • benim config dosyamda yer alan tek satır "process.nodeprecation = true"
    loader ekleyip çıkarmak için npm kullanmam yeterli oluyor.
  • webpack ile js dosyalarınızı minify etmek için:

https://github.com/…contrib/uglifyjs-webpack-plugin
  • yapan ekibin bir adet full time engineer bile çalıştırabilecek gelirleri olmadığı iddia edilen javascript module manager
  • bunun grunttan ne farkı var diyenlere

to understand webpack, it can often be a good idea to talk about grunt and gulp first. the input to a grunt task or a gulp pipeline is filepaths (globs). the matching files can be run through different processes. typically transpile, concat, minify, etc. this is a really great concept, but neither grunt or gulp understands the structure of your project. ıf we compare this to webpack, you could say that gulp and grunt handle files, while webpack handles projects.

with webpack, you give a single path. the path to your entry point. this is typically index.js or main.js. webpack will now investigate your application. ıt will figure out how everything is connected through require, import, etc. statements, url values in your css, href values in image tags, etc. ıt creates a complete dependency graph of all the assets your application needs to run. all of this just pointing to one single file.

https://blog.risingstack.com/…ith-webpack-tutorial/
  • bağımlılık yaratan mükemmel bir şey. artık ağzımdan salyalar akıyor ve öncesinde ne yapıyormuşuz ben bilemiyor.
  • parcel çok temiz abi. amk bunun configrasyonlarından hayvan gibi vakit kaybediyorsun. simple iş çıkarmaksa parcel ezer
  • 15 seneyi aşkın süredir kod yazarım, bütün kariyerim boyunca gördüğüm en beyinsiz şey bu olabilir. bu boktan şeyin bu kadar popüler olması gerçek bir mucize...
  • webpack yerine gulp kullanmak hayatınızı kurtarabilir, gerçekten. (bkz: gulp)