şükela:  tümü | bugün
 • arda kutsal'ın webrazzi gündem toplantıları sonrası yaptığı gayet profesyonel, başarılı organizasyon. an itibariyle devam ediyor. dijital reklam, pazarlama ve girişim insanları ya konuşmacı, ya katılımcı.

  http://summit.webrazzi.com/program/
 • comscore'dan gelen amcanın*, türkiye'de bilişim, internet, sosyal medya vs. hakkında tüik ve dpt'nin üç yılda sunduğu toplam istatistikten daha fazla ve daha mantıklı bilgi vermiştir. o sunuma veya videoya bir ara erişebilsek iyi olacak.

  techcrunch'tan gelen abiyi* de start-up vs uğraşıyorsanız kaçırmayın, ayrı bir oturumda daha karşımıza çıkacakmış.

  şimdi çıkan hintli amca* ise hint aksanlı ingilizce + başarısız ses sistemi (veya internet üzerinden iletilmesi) + netbook hoparlörü yüzünden benimle iletişim sıkıntısı çekiyor.

  bu arada canlı izlemek için

  http://www.webrazzi.com/…razzi-summit-canli-yayini/
 • her şeyin çok güzel olduğu organizasyon da, neden arda kutsal'a bu organizasyon için teşekkür etmek gerekiyor, onu anlamadım. kimse hiçbir şeyi babasının hayrına yapmıyor. sponsor desteği muazzamdı, bilet fiyatları inanılmaz pahalıydı (500 tl). yani adamın işi zaten bu tarz etkinlikler gerçekleştirmek. makina mühendisine makina mühendisliği yaptığı için teşekkür ediyorsak, ona da edelim tabii. haa, adam yapmak zorunda değil, sektörün gelişmesi için yapıyor hede hödö diyorsanız da, hayır efendim kazın ayağı öyle değil. tabii ki sektörün gelişmesi için yapıyor fakat söylediğim gibi, bu iş bir gönüllülük organizasyonu değil. o yapmasa başkası yapar. ha, o ilk yapandı bunu 2008'de, orası da ayrı konu. arda'ya yakışıyor bu tarz etkinlikler yapmak. bu açıdan kendisini "tebrik" ederim, teşekkür değil.

  tek sorun, salonlardan birinin özellikle saklanmış gibi köhne bir köşede olmasından dolayı orada bir şeyler döndüğünü konferans bittikten sonra anlamanız. mesela alemşah öztürk o salonda konuşuyormuş, ben etkinlik sonunda haberdar oldum. neyse ki en önemli konuşmacıları kaçırmadan dinleme, hatta birçoğuyla tanışma fırsatım oldu. kanzuk'un yanına bir ara gitmeye yeltendim de adamın başı ziyaret gibiydi, gitmedim. ersan özer hala eski bombalığında, ayaküstü muhabbet ettik, inanılmaz bir enerji yayıyor adam. (hayır, itiraf esprisi yapmayacağım)

  facebook bişeysi christian hernandez'i geçen hafta ntvmsnbc grubunun düzenlediği yeni medya düzeni konferansında dinlemiştim. orada uyutmuştu resmen, burada da aksine müthiş keyifli bir sunum gerçekleştirdi. gidemeyenler bir şeyler kaçırdığını düşünüyorsa, bu tarz etkinliklere zırt pırt katılan biri olarak itiraf etmeliyim ki tek kaçırdıkları şey, bu tarz etkinliklerdeki inanılmaz networkingyapma mevzusu. ayaküstü 3-5 kişi/iş bağlayıp geliyorsun. bilgi bazında çok bir şey kaçırdıklarını düşünmüyorum, zira yakında videoları webrazzi yükler, konuşmacıların çoğunun sunumlarına da slideshare'den ulaşabilirsiniz zaten. aktaracaklarım bu kadar sevgili blabla.
 • içeriği dopdolu, doyurucu, heyecan verici bir organizasyonu ama bir o kadar da kalabalıktı. sanırım 1000den fazla insan vardı. sosyal medyadan tanıdığım bir sürü insanla yüzyüze tanışma fırsatı buldum. (bkz: özgür alaz) (bkz: alemşah öztürk) (bkz: ekim nazım kaya) yüce zerey muhteşemdi. sunumunu tadından yinmedi. hem çok komik hem de çok kültürlü bir delikanlı. *

  burada da o günle ilgili notlar var: http://blog.adresgezgini.com/…osyal-medya-notlari/#
 • 2012 etkinliği iki hafta sonra, etkinlik programını hala web sayfasına koymamışlar. kurumsal katılımcı istemiyorlar sanırım.
 • itibarlı bir etkinliktir.
 • valla yarın gidicem ama hangi konuşmaları takip edeceğimi şaşırdım ya la.
 • bu sene olanına ssg'nin kanzuk ile birlikte katıldığı etkinlik. bildiğin birlikte katıldılar ve birbirlerinden neredeyse hiç ayrılmadılar. etkinlik mi? çok kalabalık bir topluluk takip etti. sektörden ekmek yiyen kim varsa oradaydı.
 • 2013 etkinliği bugün başlamıştır. canlı yayını takip etmek için: link
 • mekan olarak (bkz: swissotel the bosphorus) seçmişler. sahne tasarımları sade ve şık olmuş.
  ayrıca iyi sponsorları bir araya getirmişler, kıskanılası bi etkinlik olmuş