şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mcafee illetinden kurtulmak için yeni kurumsal antivirüs aramalarım sırasında karşılaştım, demo hesap kurdular, o kadar sistemi yormayan, kurulumu ve yönetimi kolay bir şey çıktı ki, daha önce bilidiğim ve kullandığım kafa firmalardan biri yapsaydı bunu sorgusuz sualsiz satın alırdım, tek dezavantajı tarama yaptığı anda adam gibi çalışması için internete bağlı olması gerekliliği.
 • benchmark testlerde bütün antivirüs programlarının eline verip kafaya oynayan, yeni (sanırım yeni, ilk defa duyduğum için şoklardayım) virüs programı.

  yani puanlara bakılırsa deniyor ki; bu şahane, geri kalan hepsi yalan.

  şöyle ki; http://www.passmark.com/…otectionsuites-may2013.pdf
 • (bkz: prevx)
 • bi kaç benchmark testinin gazına gelip kurduğum hede. hoş kaspersky'den sonra bi değişiklik olur mu dedim . olmasına oldu. iki gündür görünen gayet hızlı ve sorunsuz olduğu ama koruyacak mı orasını göreceğiz. bu arada deneme sürümü ilginç şekilde sadece 15 günlükmüş. hoş programın activation code'u aşırı basit gibi geldi muhtemelen bulunası ve kullanılasıdır. ona da bakacağız du. nasip.
 • manyak bir ürün

  (bkz: shut up and take my money)
 • internetin namına koyan firewall. tabi zaten sen interneti tamamen kapat, bi yere elli saatte gir ya da hic gireme, ondan sonra benim guvenligimi sagliyo ol. te allam ya.
 • allah belasini versin. garanti araciligiyla yukledim, tarama yapti hemen. birkac virus buldu. virusleri kaldirdim ve bilgisayar coktu. 2 saattir kullanamiyorum, su anda acilmiyor bile.
 • yalnizca kendi bilgisayarımda değil, komple evdeki wirelesi kullanan tüm cihazlarımızdaki interneti çölde su arayan mecnun gibi süründürmektedir. sorunun bende olduğunu anlayınca bu webroot manyağını silmeye çalıştım, program ekle/kaldırdan sildim, dosyalarını c:den temizledim falan ama yine yeniden her açılışında bilgisayarın sağ altından pörtlüyor: enfekte oldunuz!bulaşmış!çalışamıyom! falan diye. nasıl sileceğimi bulamadım ben de onunla yaşamaya karar verdim. kendime yeni internet alıcam tek ben kullanayım da webroot rahat etsin diye.
 • bende 0 sıkıntıyla çalışan harikulade bir antivirüs programıdır. ne ram'den yer ne de işlemciden. işini gayet iyi yapar, tek sıkıntılı yönü internet bağlantınız yokken çalışmıyor. virüslerin %90'ının internet üzerinden bulaştığını düşünürsek o kadar da sıkıntı olmaması gereken bir durum bence bu.
 • olması gerektiği gibi olan programları antivirus basliginda temsil eden yazılım. yormadan, zorlamadan, amiyane tabirle kasmadan calisir ve gercek bir koruma saglar.

  bilgisayariniza cok yuk getirmez lakin virus veritabanını internet üzerinden barındırıp orada sorgulama yaptığından bir parça internet bağlantınızdan sömürebilir kendisi. appdata, host dosyası gibi kritik yerleri kitlediği için buralara yazan adwareleri özellikle çok da güzel pek de güzel bloklar.

  internet üzerinden kısmi yönetim paneli olduğundan, bilgisayarınızı açık bıraktıysanız, bu web arayuzu sayesinde bilgisayarı uzaktan kapatabilir ya da kilitleyebilirsiniz.