şükela:  tümü | bugün
 • genelde kore tarzı grafik hikayelerin son zamanlarda çok moda bir türü. kareler yan yana değil, tek sıra halinde aşağıya doğru okunuyor. alışması zor olsa da tower of god gibi çok iyi örnekleri incelenmeli.
 • (bkz: kore)

  (bkz: line webtoon)
  (bkz: naver.com)

  (bkz: dice)
  (bkz: dr. frost)
  (bkz: trump)
  (bkz: westwood vibrato)
  (bkz: annarasumanara)
  (bkz: magician) (bkz: kim sarae)
  (bkz: in full bloom) (bkz: yon-jae won)
  (bkz: like a bird) (bkz: saewa gachi)
  (bkz: gourmet hound)
  (bkz: the devil is a handsome man)
  (bkz: nano list)
  (bkz: tower of god)

  ayrıca

  (bkz: webcomic)
 • tablet, telefon hatta kitap okuyucuyla bile çeşitli ses ve görsel efektlerle ile beraber okunması gerçekten çok zevkli interaktif çizgi hikayeler.

  benim için 2-3 senedir manganın yerini almıştır, daum ve naver de yeteri kadar araştırmayla çok güzel webtoonlar bulabilirsiniz

  korkunçlu örnek
  ghost in masung tunnel
  bongcheon dong ghost
  ok-u station ghost
 • webtoontr.com adresinde türkçe çevrilmiş webtoon'lar yayınlanıyor.
 • hala okumaya alışamadım bu mereti. çok yorucu geliyor aşağı doğru kaydırmak sayfayı hep. bir de çok yavaş ilerliyor sanki olaylar. bazen konusu sağlam olsa da içim sıkılıyor. bilemedim, manga nın yerini alamaz bende. ama o kadar çok geliyor ki piyasada aldı sanki.
 • yaratıcıların bağımsız ve ticari kaygıdan uzak yaptıkları için beğendiğim bir mecra. son zamanlarda webtoonlardan uyarlama çok fazla dizi çıktı çünkü fikir olarak güzel şeyler ortaya koyabiliyorlar. benim bildiğim ve halihazırda takip ettiğim cheese in the trap var ama yanlış hatırlamıyorsam bir kaç tane daha webtoon dizi olmuştu.
  artık o kadar popüler ki şarkıcılar ost falan yapıyorlar younha the god of highschool için yapmış mesela. younha yani boru değil demek ki gerçekten tutuluyor.

  telefonda okumak bazen zor olabiliyor çünkü yukarda söylendiği gibi gerçekten aşağı kaydır allah kaydır insan yoruluyor bir süre sonra. ayrıca çevrimdışı okumak için indirdiğinde bile internetin açık değilse yüklenmiyor uygulamanın bu konuda sıkıntısı daha yeni eskiden böyle bir şeye denk geldiğimi hatırlamıyorum.
  bir de hikayelerin ilerleyişinin yavaş olduğu konusu var ama ben buna katılmıyorum çünkü genelde daha karakter çözümlemesi, ilerleyişini göstermeye çalışıyorlar bunun için iç ses efendimiz söyleyim karakterin kendiyle çatışması falan filan derken doğal olarak önemli olan olay değil karakter oluyor bu da konunun ağırdan gitmesine sebep oluyor ha bu çok mu kötü bir şey? hayır, benim hoşuma gidiyor ama beğenmeyen de cidden beğenmez bu tarzı.
  otobüste, metroda yolculuk yaparken ya da sıkıldığınızda oyalanabileceğiniz kullanışlı, güzel bir uygulama.
 • yeni kesfedip hastasi oldugum app. oyle manga hastasi falan degilimdir ama uzak dogu cizgilerini severim. sacma sapan romantik hikayeler ve komediler okuyorum su siralar. su anki favorilerim:

  (bkz: adventures of god)
  (bkz: siren's lament)
  (bkz: bluechair)
  (bkz: boyfriend of the dead)
 • yayımlamak icin hangi platformu kullansam diye düşünüyorum. önerisi olanlar yesillendirebilir.
 • keyifle takip ettiğim bişi. valla benim için manganın yerini aldı çünkü düzenli güncelleme oluyor. okuması nedense daha kolay ve renkli olması benim için çok daha cezbedici. ben sadece shojo ve josei manga okuyorum. bunların içinde vıcık vıcık olmayıp düzenli güncellenen bir şey bulmak zor. oysa burada çoğu webtoon haftada bir güncelleniyor. neredeyse her gün değişik bir webtoon un yeni bir bölümünü okuyorum. bir de çok farklı konular ve çizgiler bulabiliyorsunuz. mesela lore olympus diye bir şey var, manga ile hiç alakası olmayan çok hoş bir tarzı var. yalnız tek negatif yanı yorumlar. nasıl bir oy sistemi varsa erken gelip ilk kim yazarsa bir şekilde top comment oluyor, ne kadar malca yazmış olursa olsun. bölümün altında en çok oy alan ilk üç yorum görünüyor ve genelde mal mal "ilk ben geldim ehüehü" "ışık hızı ile tıkladım" tarzı şeyler oluyor. bunun sebebi de takip edenler arasındaki ergen yoğunluğu diye tahmin ediyorum.
 • melvina’s therapy ile tutkunu olduğum uygulamadır. çizim ve kurgu seçiciliğime rağmen yaklaşık iki gün içerisinde -korku ve hayranlıkla- 80 episode bitmiştir.
hesabın var mı? giriş yap