şükela:  tümü | bugün
 • "seo nedir?" sorusunu 74 yaşında kadına sorup, bilememesini konu edinmiş şirket. neyse cahil bir ülkede yaşadığımızı da rahatlıkla iddia edebilirler. 74 yaşındaki teyzem seo'nun ne olduğunu bilemedi.
 • seo konusunda uzman olduklarını iddaa eden oluşum. ben bu arkadaşlar nedir ne değildir diye merak edip sanalpazar üzerinden 29 tl'ye sattıkları uzmanından seo ve sorularla seo kitaplarını sipariş ettim. normalde kargo dediğin 2 günde gelir değil mi ? sipariş numarası girilir takip edersin. bunlar bırakın sipariş numarasını yazılan mesaja bile cevap vermiyorlar. neyse bu süreçte benim kargo gelmiş geri gitmiş. twitter'dan mention atınca efendim biz sanalpazardan mesajlara cevap veremiyoruz. lan o zaman kitabı ne diye satıyorsunuz ? ha kitap geldi güzel hoş bilgiler var içinden bir sürü eşantiyon çıkıyor. sürüsüne bereket. bunlarda güzel hareketler. ama kıl oldum sözlük kitap alırken iki kere düşünün kargo takip numarasını twitterdan mesaj atınca verdi adamlar. neymiş günde 500 kargo çıkıyormuş banane abi benim cebimden de 30 tl çıkıyor (bkz: ben sana soruyor muyum kimi sikiyosun diye)
 • bıkmadan usanmadan seo kitabı hediye eden şirket. facebook'ta, twitter'da, instagram'da çeşitli yarışmalar yapıp yüzlerce kitap hediye ettiler. şimdi de linkedin'da yarışma başlatmışlar. şuradaki görseli beğenmeniz yeterli.

  seo'ya ilgi duyuyor ve öğrenmek istiyorsanız kesinlikle bu kitapları edinmelisiniz. yarışmalardan kazanamadınız maddi durumunuz da el vermiyor diyelim ki, sayfaya ya da şirketin kurucusu kaan gülten'e mesaj atın. muhtemelen size de hediye edeceklerdir.

  seo öğrenmek isteyene destek veriyorlar her zaman.

  ayrıca sadece kitap değil içinden bir sürü bir şeyler çıkıyor. yastık, şeker, dergi, dosya, kalem, bardak altlığı vs. insan mutlu oluyor bunları görünce haliyle.

  not: neden bu kadar hediye veriyorlar ben de merak içerisindeyim. sanırım sektörde seocu açığı var. bilemedim sözlük. (bkz: güvenemiyorum da)
 • son zamanlarda buranın kültürü diye yancı sayfalarından sponsorlu gönderi paylaşılan şirkettir. ama ve lakin nedense bazı kültür ögeleri değişmiş. "resmi tatillerde çalışma zorunluluğu yok" vardı, artık yok. çalışana prim, çalışmayana kesinti falan diyorlardı.*
 • kendi kültürlerini oluşturmuş ve yakın sektörlerde olmama rağmen daha önce çalıştığım hiçbir şirkette çalışana tanınmayan kadar ayrıcalık tanınmış. keyifli bir iş ortamı ve yönetici olduğu kesin. belki biz de ya kendi girişimimiz yapar aynısını uygularız ya da webtureste çalışma fırsatı bulabiliriz. https://www.webtures.com.tr/kulturumuz/
 • magento ile webtures logolarının neredeyse aynı olması.
 • hem kitaplarında, hem de bloğunda türkçe kullanımıyla ilgili ciddi sorunları var. kitabı okurken resmen saç baş yolmuştum düşük ve anlamsız cümlelerden. hatta lütfen bir editörle çalışın diye mail atıp cevapta alamamıştım.

  bloglarından küçük bi örnek:

  tipik seo ücretleri
  o zaman kaç ödemeyi beklemelisin? ödeme modellerinin ücretleriyle ilgili bir anketi aşağıda görebilirsiniz.

  https://www.webtures.com.tr/…r-para-harcamalisiniz/

  ek: böyle bi cümle nasıl yazılır diye bi daha düşününce, şüphelenip bi google'a "typical seo pricing" yazdım.

  evet, üstte bahsettiğim yazıyı noktası virgülüne kadar buradan almışlar (çok kötü bi çeviri) ve kaynak belirtilmiyor https://searchenginewatch.com/…pend-on-seo-services
 • eğer doğruysa dijital melek yatırımcılık diye yeni bir model ile projelere yatırım yaparak büyümesine destek oluyor. dijital pazarlama, seo ve sosyal medya konusunda ben de projem için destek almak isterim katkısı olabilir.
  https://www.webtures.com.tr/…al-melek-yatirimcilik/
 • sanırım tek işleri linkedin üzerinden bütün gün kendileri hakkında post paylaşmak olan şirket.

  ceo'su tanıdığı tanımadığı herkesi eklemiş bir de, o da bütün gün linkedin üzerinden bir şeyler paylaşıyor.
 • bana yemeksepeti aracılığıyla kitap hediye etmiş, kibar çalışanlara sahip firma, ayrıca https://www.webtures.com.tr/kulturumuz/ adresinde yazan bilgiler doğruysa helal olsun dediğimdir.