• hem kitaplarında, hem de bloğunda türkçe kullanımıyla ilgili ciddi sorunları var. kitabı okurken resmen saç baş yolmuştum düşük ve anlamsız cümlelerden. hatta lütfen bir editörle çalışın diye mail atıp cevapta alamamıştım.

bloglarından küçük bi örnek:

tipik seo ücretleri
    o zaman kaç ödemeyi beklemelisin? ödeme modellerinin ücretleriyle ilgili bir anketi aşağıda görebilirsiniz.

https://www.webtures.com.tr/…r-para-harcamalisiniz/

ek: böyle bi cümle nasıl yazılır diye bi daha düşününce, şüphelenip bi google'a "typical seo pricing" yazdım.

evet, üstte bahsettiğim yazıyı noktası virgülüne kadar buradan almışlar (çok kötü bi çeviri) ve kaynak belirtilmiyor https://searchenginewatch.com/…pend-on-seo-services
  • "seo nedir?" sorusunu 74 yaşında kadına sorup, bilememesini konu edinmiş şirket. neyse cahil bir ülkede yaşadığımızı da rahatlıkla iddia edebilirler. 74 yaşındaki teyzem seo'nun ne olduğunu bilemedi.
  • sanırım tek işleri linkedin üzerinden bütün gün kendileri hakkında post paylaşmak olan şirket.

ceo'su tanıdığı tanımadığı herkesi eklemiş bir de, o da bütün gün linkedin üzerinden bir şeyler paylaşıyor.
  • bıkmadan usanmadan seo kitabı hediye eden şirket. facebook'ta, twitter'da, instagram'da çeşitli yarışmalar yapıp yüzlerce kitap hediye ettiler. şimdi de linkedin'da yarışma başlatmışlar. şuradaki görseli beğenmeniz yeterli.

seo'ya ilgi duyuyor ve öğrenmek istiyorsanız kesinlikle bu kitapları edinmelisiniz. yarışmalardan kazanamadınız maddi durumunuz da el vermiyor diyelim ki, sayfaya ya da şirketin kurucusu kaan gülten'e mesaj atın. muhtemelen size de hediye edeceklerdir.

seo öğrenmek isteyene destek veriyorlar her zaman.

ayrıca sadece kitap değil içinden bir sürü bir şeyler çıkıyor. yastık, şeker, dergi, dosya, kalem, bardak altlığı vs. insan mutlu oluyor bunları görünce haliyle.

not: neden bu kadar hediye veriyorlar ben de merak içerisindeyim. sanırım sektörde seocu açığı var. bilemedim sözlük. (bkz: güvenemiyorum da)
  • bir kitap çıkardılar hediye ederek baskı sayısını yükselttiler. sırf kitabi incelemek için satın aldım, kitap beş para etmez. tamam güzel bilgiler var ama içerik görsellerinin kalitesi sifir. biran önce değiştirilmesi gereklidir.
  • seo anahtar kelimesinde 2. sayfaya kadar düşen seo ajansı. yıllardır ilk sıralarda yer alan bir ajanstı ancak google eskisi gibi değil. artık domain authority'ye güvenip backlink almakla seo yapılmıyor.
  • bir zamanlar seoyla ilgilenmiş, uğraşmış, bir şeyler yapmaya çalışmış başaramamış ve hızla büyüyen webturesı gördükçe içi içini yiyen onlarca ezik görüyorum ki fervasızca saldırıyor. yazık vallahi yazık. türkiyenin değerlerini, başarılarını, yurtdışının bile örnek alabileceği kültürü, çalışma sistemini, kaliteyi, performansı uygulamayı başarmış bir şirketi saçma sapan mesajlarla itibarsızlaştırmaya çalışmak dünyanın en ama en aciz davranışı bence. sizde örnek alın, örnek olun, çabalayın, çalışın ama benim iyi şeyler yapmaya enerjim yok oturduğum yerde herkese saydırayım onlar da iyi olamasınlar.
    webturesı ilk seo hocası zamanlarından beri takp ediyorum. bir kere olsun bir yanlış cümlesini, kusurlu davranışını görmedim.
    türkiyedeki bu başarılı girişimlere yapılan saygısızlıkları görünce gerçekten ülkemden soğuyorum. yazık.
  • seo hocası kaan gülten'in prof girişimi. çok kıskanılan bir insan çünkü başarılı. kiskananlar arasında ben de varım. sorunlu işlerim oldu kendileri ile ancak dönüp bakınca turkiyede onlar kadar bu işi prof yapan yok. profesyonelden kastım seo işini çok iyi yapmalarindan değil. mesela size gönderdikleri raporlar hatta size gönderdikleri faturanın kağıt kalitesi çok profosyonel ama yaptıkları iş sizin de yapabileceğiniz siteyi seo ya uygun hale getirmek ve backlink kasmak.

kaan gülten o kadar çok eleştiri almış birisi ki bunları okurken gülüp geçecek ve projelerine daha da asılacaktır. hiç bir zaman pes etmedi.

hem dövdüm hem övdüm
  • eğer doğruysa dijital melek yatırımcılık diye yeni bir model ile projelere yatırım yaparak büyümesine destek oluyor. dijital pazarlama, seo ve sosyal medya konusunda ben de projem için destek almak isterim katkısı olabilir.
    https://www.webtures.com.tr/…al-melek-yatirimcilik/
hesabın var mı? giriş yap