şükela:  tümü | bugün
 • berlin'de toplu konutlarıyla ünlü, çok da sevimli olmayan bir ilçe. türk populasyonu yoğundur.
 • berlin'de en bir ucuz kiralara sahip olan yermis burasi, o yuzden cogunlukla alt sinif turk, gocmen ve ogrenci doludur. istanbul'un dudullu semtine benzeyen caddeleri okey salonlari, borekcilerle doludur.
 • geçen hafta mehmet y. isimli bir şahsın namus histerisi geçirip, dört ay evli kalıp boşandığı bir kızı ve kızın annesini öldürdüğü ortam.
  olayla ilgili bağlantı tarzı : http://www.dailymail.co.uk/…an-shoots-dead-two.html
 • berlin'de 6 ay ikamet ettigim ve neukölln'den sonra yine tilki misali dondugum semt.

  berlin'de "mahalle" kavrami epey geni$ oldugu icin (butun $ehir en fazla 10 mahalleden olu$uyor diyebiliriz, wedding ve neukölln gibi isimler de bu geni$ alanlara tekabul ediyor) butun bir semti tarif etmek guc.

  ev ararken gordugum kadariyla osloer strasse'nin otesinde ya$ayan bir adet alman yok. apartman kapilari kapanmiyor, geceleri evsizler o apartmanlara girip uyuyorlar, sokaklar gecekondu mahallesine benziyor.

  benim ya$adigim leopoldplatz ise (caya gelmek isteyen varsa ogrendiniz) mullerstrasse adindaki buyuk caddenin cevresinde konu$lanmi$, epey duzgun bir yer. neukölln'de ya$ayan daha partican ogrenci nufus yerinde burada ya$ayan ogrenciler zannediyorum daha sakin, neredeyse aile kuracak insanlar. cevrede bubble tea shop mu ararsiniz, turk yemegi mi istersiniz, gercek italyan pizzasi mi lazim, hepsi mevcut. ama neukölln'le kar$ila$tirinca o hippi/hipster getto havasindan ziyade aile yeri sikiciligi icinde.
 • nefis bir marissa nadler şarkısı

  when you land i'll be around
  i'll wait for you to come around
  when you land i'll be around
  i'll wait for you to come around

  give me a chance i'll make you a ring
  and we'll fly to our wedding
  give me a chance i'll make you see
  and fly to our wedding

  when you rise
  i'll be around
  i'll wait for you
  to come around
  and when you land
  i'll be around
  i'll wait for you
  to come around

  give me a chance i'll make you a ring
  and we'll fly to our wedding
  give me a chance i'll make you a ring
  and we'll fly to our wedding

  https://www.youtube.com/watch?v=lgspv32z88y
 • bazı bölgeleri oldukça karışık olmasına rağmen diğer başka bölgeleri şaşırtıcı derecede düzenli, sakin ve güzel olan berlin semti. özellikle moabit tarafına daha yakın olan kısmı (bkz: sprengelkiez) gayet güzeldir. bir senedir burada yaşıyorum, oradan biliyorum.
 • (bkz: red wedding)
 • berlin'in 16 ilçesinden (bezirk) biridir. türklerin ve diğer yabancı kökenlilerin yoğun olarak yaşadığı ilçelerin başında gelir. diğer iki ilçe ise neukölln ve kreuzbergdir. kendine has restoranları, barları ve insan profiliyle diğer berlin ilçelerinden ayrılır. birçokları tarafından 'getto' gibi görülse de kendine has bir dokusu vardır. ayrıca ilçedeki özel öğrenci yurtlarından dolayı öğrenci sayısı da çok fazladır.

  wedding kelimesinin almancada herhangi bir özel anlamı yoktur. dolayısıyla da ilçenin adının neden wedding olduğu almanlarca da bilinmemektedir.