şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: doctor who)
  sadece görülmedikleri zaman hareket eden, görüldüklerinde taş kesilen yaratıklar. birisine dokunduklarında dokunulan kişiyi geçmişe gönderirler ve kişinin potansiyel zaman enerjisiyle beslenirler.
  (bkz: blink)
  (bkz: time of the angels)
 • (bkz: don't blink)
 • bir doctor who evreni yaratığı.

  kendileri hakkında söylenebilecek tek bir şey vardır: "sakın gözünüzü kırpmayın."

  gördüğüm en dehşet verici yaratıklardan biridir.
 • --- `blink, the time of angels, flesh and stone spoilerı herhalde ` ---

  weeping angel dediğimiz görünüşü yüzünü elleriyle örtmüş kanatlı heykeller gibi olan bir doctor who uzaylı ırkıdır efendim. bunlar doktorun en tırstırıcı düşmenlarındandır. blink adlı süper ötesi bölümde ve sonra da the time of angels ve flesh and stone bölümlerinde görünüp insanı çok feci bir şekilde korkuturlar.

  bu "melek"lerin gücü kişiye dokunarak zamanda geriye gönderebilme yeteneğidir böylece o kişinin yaşayamadığı potansiyel yaşam enerjisiyle beslenirler. ayrıca fiziksel olarak da fazlasıyla güçlüdürler.

  weeping angel ların çok ilginç bir korunma mekanizması vardır doktor buna quantum lock diye açıklar. şöyle ki bir weeping angel ancak kimse kendisine bakmıyorsa haraket edebilir. biri ona baktığı anda kilitli kalır ve heykel gibi kıpırdayamaz. bu işin kötü yanı çok hızlı olduklarından bir göz kırpma süresinde de sizi ortadan kaldırabilirler.

  daha da kötü olan weeping angel'ın görüntüsü de bir weeping angel gibi davranır yani bir resmi veya kayıdı da size tırstırıcı bir melek katil olarak geri dönecektir hayırlı olsun.

  --- spoiler ---
 • beni en tirstiran dr. who bolumuydu. hatta bi gun dr. who'dan korkacagimi hayal edemezdim ama o gece tuvalete bile gidemedim
 • eğer 13-14 yaşlarımda izlemiş olsaydım ikinci bir goosebumps vakası olabilecek kadar ürkütücü doctor who evreni yaratıkları.
 • steven moffat'ın yaratısıdır. çocukken oynadığımız bir iki üç tıp türü oyunlardan esinlendiğini söyler steven abimiz. tabii bu eğlenceli oyundan vashta nerada'yla beraber doctor who aleminin en korkunç yaratığını çıkarmak da ayrı bir marifet.

  --- spoiler ---

  sadece gözlemlendiklerinde var olan kuantum yaratıkları olarak gözünüzü bunlara diktiğinizde uzayda tek bir mekana indirgenerek taş olurlar; ancak gözlemlenmediklerinde kuantum parçaları kadar hızlı hareket ederler. yani don't blink :)) tabii en kuvvetli tarafları aynı zamanda zayıflıkları da: eğer birbirilerine bakarlarsa sonsuza dek quantum-locked olarak kalırlar yani bildiğin taş heykel olurlar. işte bu sebeple elleriyle gözlerini kaparlar ya ya... the time of angels ve flesh and stone bölümlerinde kanımca suyu çıkmıştır.

  --- spoiler ---
 • bu orospu cocuklari yuzunden dunyalar guzeli amy pondumu izleyemiyorum korkudan. nasi sapkin bi kafanin urunudur bunlar arkadas uyumaya gidemiyorum.
 • korkudan aklımı sıçratan yaratıklar. bunların olduğu bölümü ilk izlediğimde resmen tırsmıştım, hala da aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor.