şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jordan peele ve charlie sanders'ın yapımcısı olduğu, 13 şubat'tan itibaren youtube premium'da yayınlayanacak olan 6 bölümlük bilim-kurgu antoloji serisi. michael cera, rosario dawson, dylan o’brien, laverne cox, steven yeun, ed o’neil ve hannah simone, konuk oyuncu olarak rol alacaklar.

  fragman
 • bugün ortamlara düşen fragmanı ile umut vadeden yeni mini dizimiz.
 • bilim kurgu soslu komedi dizisi olacağı söylenen yapım. bilim kurgu ve komedi yan yana gelmeyeceğini düşündüğüm iki unsur, bakalım nasıl bir iş çıkacak.

  edit: ciddi bir yapım beklentiniz yoksa absürt bir yapım olarak keyifle izleyebilirsiniz. özellikle 1. sezon finali rick and morty'nin boyutlar arası kablolu televizyonu ayarında bir şey olmuş.
  bu arada gelecekteki insan profili adına en net ve gerçekçi tahmini yapmış dizi olabilir. eğer insanoğlu böyle devam ederse aynen bu dizide sınırın üst yakasında yaşayan embesillere dönecekmiş gibi görünüyor.
 • “bir dizi yapalım. black mirror gibi olsun. ama tam olarak black mirror gibi olmasın. şimdi boşuna telif melif uğraşmayalım.” düşüncesi ile yola çıkılıp, büyük ihtimal ile yüksek doz uyuşturucu madde kullanımından sonra senaryosu yazılan, anlamsız/boş ve saçma bir mini dizi olmuş. özellikle son bölümlerine ise; (muhtemelen senaristlerin yavaş yavaş kafalarının düzelmeye başladığı an) kendi kendilerine “bu dizi aşırı boş oldu. biraz birşeyler koyalım.” düşüncesi ile determinizm ve özgür irade paradoksu serpiştirmeye çalışılmasına rağmen, yine de kurtarmamış.
  bilim kurgu ve distopik filmler/diziler hastası olan kişileri bile * hayata küstürmüştür.

  ben gidip bir doz burhan altıntop izleyip geliyim bari. belki içimdeki, “az önce ne izledim lan ben” sesini bastırabilirim. *
 • hani bir şeyi bomboş olarak nasıl tarif edersiniz işte bu dizi ile tarif edersiniz. benim sana puanım 2 kanka.