şükela:  tümü | bugün soru sor
 • radiohead'in 2007 albumunde yer alacak, tarih itibariyle yaptigi en son parca. radiohead'in ulastigi son nokta olarak, bundan sonra yapacaklarina dair ipuclari icermekte. jonny greenwood (bkz: #1215152) yazmis ve thom yorke soylemis 27 mart 2005'teki londra konserinde. senfoni orkestrasiyla caliyorlar fekat daha sonraki performanslarda jonny'nin gitariyla eslik ettigini goruyoruz. pek enteresandir.
 • daha album cikmadan radiohead fan'lerini ikiye bolmus parcadir. bir kisim siddetle "cok yarak kurek" oldugunu savunurken, bir diger kismi da backdrifts tarzi ritmler yerlestirilecegini ve cok guzel olacagini soyluyor. tabii o ilk kitleden "backdrifts'i de sikeyim" diyenler de yok degil. yine bir cevap olarak "backdrifts guzel ama?" geliyor zira pek naif kaliyor tutuculara gore. ben de merak etmeye basladim ne olacagini. korkarim bir sure oncenin kid a: amnesiac'e burun kiviranlari, yarin onlari opup basina koyacak. ya da pipisine surecek.
  kimileri* icinse bu; yedinci studyo albumunun, gelmis gecmis en iyi radiohead albumu olma ihtimalinin bir akla dususu, bir heyecan kaynagi.

  sozlerini de yazayim yarim olsun, daha album yok ortada hahaha:

  in the deepest ocean
  the bottom of the sea
  your eyes they turn me
  why should i stay here?
  why should i stay?
  i'd be crazy not to follow
  follow where you lead
  your eyes they turn me
  sunk without a trace
  the bottom of the deep
  your eyes they turn me
  turn me into phantoms
  i follow you to the edge of the earth
  and fall off
  everybody leaves
  if they get the chance
  and this is my chance
  eaten by worms
  and we're fishies
  picked over by the worms
  and we're fishies
  we're fishies
  we're fishies
  hit the bottom of
  hit the bottom to escape
  escape
  hit the bottom of
  hit the bottom to escape
  escape
  escape

  radiohead'in 2006 cikisli yedinci studyo albumunun adi olabilir. 4 numara olabilir. kapanis parcasi da olabilir.

  (bkz: http://video.google.com/…448272464141383355&q=thome)
 • yeni albumun kid a ya da amnesiac tadında olabilecegini gosterip bekleyişleri daha da heyecanlndırmıs hasta ruhlu radiohead sarkısı..
 • derinlik sarhoslugu yaratan şarkı

  in rainbows ama denizin altında
 • in rainbows'un ilk seferden kendine aşık eden şarkısı bu olsa gerek diye düşünüyorum. önceden kayıtlarını dinlemiş olmanın verdiği bir aşinalıkla demiyorum bunu. ilk dinlediğimde de en az şu anda bilmemkaçıncı kez dinlediğimdeki kadar zevk alarak dinlemiştim. öyle bir şarkı ki bu, başından "i get eaten by the worms and we're fishes" kısmına kadar enstrümanlar ve sözler hep bir arada dinleyeni denizin derinliklerine batıyor hissine sokuyor. tam o anda ise sanki hala devam ediyor olan bu dibe doğru inişin ortasında bir anlık pause tuşuna basılıyor, her şey yavaşlıyor... slow motion bir film karesi gibi, büyük bir kargaşanın arasındaki farkındalık anı gibi... sonra her şey kaldığı yerden devam ediyor. daha da derini varmış onu görüyoruz. birilerinin peşinden nereye kadar gidebilirsiniz gibi bir soruya şarkının bu anında gözünüzde canlanan yerle cevap veriyorsunuz. işte orası birisi için gidebildiğiniz en derin yer sanırım...

  şarkıyı her dinlediğimde ise

  "i'd be crazy not to follow
  follow where you lead"

  kısmında bu grubu ne çok sevdiğim aklıma geliyor. her seferinde de o sözleri kendilerine armağan ediyorum mırıldanıp...
 • kesinlikle cok derin ve cok sarhoş bir sarkı. su gibi. şölenin üzerindeki bir kaç nefeslik cırpınmalar..
 • in rainbows'daki loop şarkım. kusursuz olmuş. yine.
 • radiohead'in muziksel kalitesini ve ustun teknigini ortaya koydugu, bu yuzden de icinden ciktigi albume* damgasini vuracak olan sarkilardan biri.
 • yine "kimse thom yorke olamaz" dedirten ve duyguları rollercoaster'a bindiren in rainbows'daki en güzel şarkı .milyonuncu kez dinlerken yine ilk dinlediğim dakikalara, elektrikleri kesilmiş bir sokakta bardaktan boşanırcasına yağan yağmurda bir arabaya sığındığım anlara dönsem de, umarım çok üzgün bir günümde karşıma çıkmaz bu şarkı diye diliyorum. bu hüznü sağlam bir bünye kaldırabilir ancak. orta yerinde baslarında kaybolunması tarafımdan tavsiye edilmektedir bu arada. ve tabii ki "i'd be crazy not to follow, follow where you lead" dizeleri sizi zaten kendi içinde kaybettirecektir.radiohead bir döndü pir döndü, her zaman en sevdiğim oldu.
 • eksik kalmasın, şarkı iki isimli değil. weird fishes/arpeggi olarak geçmesinin sebebi weird fishes ile arpeggi'nin potpuri yapılması. 3.41'de arpeggi bitiyor.