şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dün itibariyle dayanamayıp wwrc415 modeli ile wwrc414 modellerini aldığım seri. sanırım wwrc403 modelini de alacağım, aklım onda da kaldı çünkü.
  • saatle hiç işim olmaz ama bu seriyi çok sevdim. saat&saat'e gittiğimde iyice inceleyeceğim. umarım beğenmem. çünkü oraya ne zaman gitsem çok pis ikna oluyorum. kendime bişi almasam da birine hediye alıyorum.
  • welder'ın instagram keşfetime düşen şu video sayesinde keşfettiğim yeni serisi. sanırım videoda barış yeşilbaş bebeğim de var. sıkıcılıktan uzak, milenyal kuşağın zevklerine hitap eden bir tarzı var. uzun zamandır herhangi bir saate bakarken içimde bu denli bir satın alma hissi uyanmamıştı, gerçekten eğlenceli ama zarif bir seri olmuş. yani kısacası saat kullanmanın zaruret olmadığı bu çağda, bir milenyale "ya ben bunu alayım bu baya güzelmiş" dedirtti.
  • tarzı bir yana bence en önemli özelliği camları. tarzına laf söylenebilir birilerine uymayabilir sonuçta subjektif konular bunlar ama camlarının "iyi" olduğu tartışma götürmez bir konu. adamlar bir cam yapmışlar, ışığın geliş açısına hatta giydiğin kıyafete göre renk değiştiriyor. iddia ettikleri gibi milenyallere uygun bir dinamizm.
  • hiç aklımda yokken aklıma saat alma fikrini sokmuş welder serisidir. sanırım yakın zamanda alacağım. tabii hangisini alacağım, o kısmı biraz zor olacak gibi.
    ekleme: evet gün itibariyle wrc 500 modelini almış bulunuyorum.
  • bu marka bence benim nezdimde en büyük takdiri black friday saçmalığı karşısındaki tutumuyla aldı.

23 kasım insanların gerekli gereksiz alışveriş yaptığı gün bunlar satışı durdurdu, fiyat da indirmedi, hatta black friday'ın bitimi için tersine saat saydırdılar, çok bekledim saat almak için ama siteyi açmadılar.

mesela bugün iyi ki açmadılar diyorum, herkesin başına gelmiştir: gidip bir ürün alırsın, ertesi gün 400 lira indirime girer, sen de kendini kazıklanmış hissedersin, o markaya olan güvenim de "kapısından bir daha geçmem" olur.

dünkü hareketiyle hem kalitesini korumuş hem de benim gibi black friday karşıtı olarak +1'imi almıştır.
  • doğum günüm yaklaşıyor, buraları okuyan tanıdık eş dost varsa yeter parfüm giyim falan almayın artık! üzerime kürekle bu saatten atın lütfen. söz, en çok sizi seveceğim.
  • ıtalyan tasarımıyla ünlü saat markası, içi mavi olandan alacağım deneyimleyen suser'lar yeşillendirirse sevinirim
  • saatten çok aksesuar olan saat. bununla mekanik saatler arasındaki fark biri mücevher bir bileklik iken diğeri aksesuar olan ip bileklik gibidir. bu da tarz meselesi ve tamamen kişiseldir. bana kalırsa ise tasarımını da işçiliğini de fazlasıyla kötü bulduğum bir modeldir. yine de alana hayırlı olsun.
  • ayar zımbırtıları ters tarafta olan, bilek kısmımı ilk kez rahat ettirmeye cevap vermiş ve bizlerin hayır duasını almış saat markası.