• welder'ın instagram keşfetime düşen şu video sayesinde keşfettiğim yeni serisi. sanırım videoda barış yeşilbaş bebeğim de var. sıkıcılıktan uzak, milenyal kuşağın zevklerine hitap eden bir tarzı var. uzun zamandır herhangi bir saate bakarken içimde bu denli bir satın alma hissi uyanmamıştı, gerçekten eğlenceli ama zarif bir seri olmuş. yani kısacası saat kullanmanın zaruret olmadığı bu çağda, bir milenyale "ya ben bunu alayım bu baya güzelmiş" dedirtti.
  • tarzı bir yana bence en önemli özelliği camları. tarzına laf söylenebilir birilerine uymayabilir sonuçta subjektif konular bunlar ama camlarının "iyi" olduğu tartışma götürmez bir konu. adamlar bir cam yapmışlar, ışığın geliş açısına hatta giydiğin kıyafete göre renk değiştiriyor. iddia ettikleri gibi milenyallere uygun bir dinamizm.
  • hiç aklımda yokken aklıma saat alma fikrini sokmuş welder serisidir. sanırım yakın zamanda alacağım. tabii hangisini alacağım, o kısmı biraz zor olacak gibi.
    ekleme: evet gün itibariyle wrc 500 modelini almış bulunuyorum.
  • hiç tarzım olmamasına rağmen aurasına kapılıp 1.5 ay önce wrc502 modelini (siyah mat kasa-yeşil nato kayış) satın aldım bunun. aslında wrc500'ü çok merak ediyordum (rose gold kasa-mavi nato kayış). gittiğim mağazada yoktu o modeli (sonradan gördüm, çok iddialı bir modelimiş. tarzım değil).

kombinasyon çeşitliliği, kasanın tasarımı falan hakikaten bayağı bir tarz olmuş, ışık kırıldığında renk değiştiren fotokromik camı ilk başta garipseniyor ama kısa zamanda insan alışıyor.

bu firmayı türk şirket satın aldı diye merak salmıştım ama sonuçta iyi saat. saatle ilgili bir kaç husus:

- saatin camı safir değil. belki o renkli camı safir yapamıyorlardır. uzun zamandır safir cam kullanan biri için çizilmeye açık aslında.

-welder'ın tasarım anlayıcı gereği saatı herşeyi ters. mesela saatte tepe sağ tarafta değil, sol tarafta (haliyle diğer tuşlar da). kronometreyi başlatan buton yukarıdaki değil aşağıdaki. nitekim sıfırlayan da aşağıdaki değil yukarıdaki.
    *
  • ilk etapta kayışını takarken insanı zorlayan, birkaç günde alışacağınız eğlenceli ve tarz bir görüntüye sahip olan welder markasının koleksiyonu.

beğenerek izliyoruz.
  • welder`in anladigim kadariyla isim hakkinin kullanilmasiyla uretilmis olan saat. welder isim hakkini verdikten sonra kenara cekilmemis anladigim kadariyla; cunku oyle cok yabana atilacak kalitede bir saat degil.

5 aylik kullanim sonucu gozlemler;

+ saat bir kere yakisikli, kolda durusu guzel.
    + photochromic camin durusu cok guzel, oyle aman aman bir renk degisimi yok bukelemun gibi birsey beklemeyin.
    + saat tasarimi cok retro (deri kayis olanlar ozellikle)

- pilli bir saat sonucta, icinde buyuk ihtimal 20 dolari asmayan bir makine vardir, fiyati isimine gore normal, teknigine gore yuksek.
    - kayisi normal saat kordonlarina gore kisa tutulmus. bilegi cooook kalin olanlar denemeden deri kayisli model almasinlar.
  • wwrc502 modeli; siyah kasa, yeşil krem kayışıyla her kıyafete uyar.
    bulmak biraz zor bu modeli, çok öne çıkmıyor, diğerleri gibi çok göze çarpmıyor ama daha risksiz.
  • dün itibariyle dayanamayıp wwrc415 modeli ile wwrc414 modellerini aldığım seri. sanırım wwrc403 modelini de alacağım, aklım onda da kaldı çünkü.
  • saatle hiç işim olmaz ama bu seriyi çok sevdim. saat&saat'e gittiğimde iyice inceleyeceğim. umarım beğenmem. çünkü oraya ne zaman gitsem çok pis ikna oluyorum. kendime bişi almasam da birine hediye alıyorum.
  • kendime wrc618 modelini aldım. daha iyisi de vardı ama ben önce bu zamanın değerini bileyim sonra daha kıymetli zamanlar üzerinde çalışırım diye düşündüm.
hesabın var mı? giriş yap