şükela:  tümü | bugün
  • web ünlüsü kişilere verilen isim.

(bkz: selebrity)
    (bkz: celebrity)
  • turkcell'e "firmanızda zaman zaman departmaların kapatıldığını, kapanan departmanların çalışanlarının da alakasız pozisyonlarda çalışmaya başlatıldığını biliyorum. sosyal medya stratejisti olarak işe alınan bir çalışanın departman altı ay gibi bir süre sonra kapatıldıktan sonra mobil reklam satış kanalına aktarıldığını biliyorum en azından, böyle bir şey söz konusu olduğunda istifa etmem durumunda aynı sektörde bulunan bir firmada çalışmamam için fesih sözleşmesine şerh koydurmayacağınıza, önümü kesmeyeceğinize veya tazminatlı iş feshine yanaşacağınıza dair garanti verebilir misiniz" sorusunu sorduğu için işe alınmamış kişidir.

cevap olarak insan kaynakları sorumlusu hanım kızımız "ilk görüşmede böyle bir soru sormak biraz yanlış olmuyo mu acabaaa" diyince de "ilk görüşmede sormayacaksam, son görüşmede mi soracağım, az önce son yedi yıldır ne yaptığımı incik cıncık ettiniz, ben de en azından sizin ne yaptığınızı bilme lüksüne sahibim" yanıtını verebilmiş, genelde iş görüşme çağırılarına "ilgilenmiyorum" diyen bir bünyedir.

şu an çok uluslu bir telekom firmasın türkiye temsilciliğinde dijital marka iletişimi stratejisti olarak çalışmaktadır. kendisinin "artislik" yapıp yapmadığını yazdığı birkaç entri ile anlayabilirsiniz ama, bir dönem reklam ajanslarında rüzgar gibi forward edilen müşteri başlığına yazdığı şu entri ile başlayabilirsiniz.

(bkz: müşteri/@welebrity)
  • kendi kendini badi listesine eklemiş bir (tek derdi başlık içinde entry yazıp yazmadığını görmek olsa da) megalomandır.
  • çengiz çandar için yazdıkları basının da gözünden kaçmamış. helal olsun.
    (bkz: cengiz çandar'a açık mektup/#33837879)
  • cengiz çandar'ın reyhanlı hakkındaki insanlıktan çıkışın göstergesi sözlerine binaen yazdıklarıyla sonuna kadar desteklenecek yazardır. yüreğine sağlık.
  • reyhanlı katliamından hareketle cengiz çandar'a binaen "insana değil, hayvana değil, recep tayyip erdoğan'a bile yakışmayan bir ölüm şekli bu. ama bize yakıştırdınız. teessüf ederim" demiş ve binlerce insanın içinden geçeni dillendirmiş akabinde gönüllerde taht kurmuş ekşisözlük yazarıdır.
  • müthiş bir mektup yazmış ekşi sözlük yazarı. helal olsun sana.
  • bugün açık mektubunu okudum. sayesinde ekşi sözlük yazarı olduğum için gururlandım. helal olsun yazarıdır.
  • öncesini bilmezdim ama cengiz çandara yazdığı mektupla benim için işte şimdi welebrity olmuştur. helal olsun diyor, badilerime ekliyorum.