şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1921 yılında kurulmuş bir isviçre firması. ilaç üretiminden gelmişlerdir. bugün kozmetik satışları ilacı geçmiştir ve firmanın itici gücünü oluşturmaktadır. ürünlerinde kullandıkları tüm hammaddeler organik veya doğaldır. organik olmayan hammaddeler vahşi doğada bulunup organik olarak üretilemedikleri için doğaldır. tüm kokuları doğal yağlardan elde edilmektedir. almanya ve fransa'da organik üretim yaptıkları tarlaları vardır. ayrıca türkiye'de bir çok çiftçi ile kontrat yapıp ısparta'da gül, kapadokya'da nar üretimi yaptırmaktadırlar. tüm bu üretimlerin organik üretim sertifikaları ve biyokimlikleri bulunmaktadır. yıllık sürdürülebilir kalkınma raporu yayınlayan firmalardan birisidir.

  ürünleri standart kozmetik ürünlerinden en az 4-5 kat daha pahalıdır. bu yüzden en büyük pazarları olan almanya'da bile gıda marketlerinde satılmaz. eczane, drugstore ( gratis gibi) ve çok katlı mağazalarda ( boyner gibi) satılmaktadır. henüz türkiye'de yoktur, belli ürünlerini getirip on-line satan bazı girişimciler mevcuttur.

  ürünlerinde kullandıkları başlıca bitkiler, aynısefa çiçeği ( calendula ), yalancı iğde ( sea backtorn ), huş ( birch), turunçgiller ( citrus) süsen (iris), l ( wildrose), nar ( pomegranate) öküzotu ( arnica) dır. bu bitkilerden her türlü kozmetik ürününü ( yağ,krem,losyon,şampuan,duş jeli ) yaparlar.
 • calendula özlü bebek kreminin yara iyileştirici ve yenileyici özelliği varmış. ben bunu *ile karıştırıp uyguladım. sanırım bunların faydası oldu, şimdi iyiyim.
 • ozellikle saci uzatirken olusan kuruma ve dugumlenmeyi cozebilen cok basarili urunleri var.

  yalniz sisenin uzerinde avustralya adresi var, isvicre olaylari ne bilemedim.

  fiyatlari da yuksek evet, ama asiri pahali degil. loreal ki orta duzey bir marka, tirt sac urunleri 10 euro civarinda, bu 15 16 euro civarinda. elidor sampuanla kiyaslayacagim ben derseniz, evet pahali tabi.
 • almanya'daki drugstore'larda -ki bu rossman ve dm oluyor- aşağı yukarı 7-8 euroya şampuanları satılan naturkozmetik markası.

  türkiye'ye neden ithal edilmiyor anlamadım. zararlı kimyasalların hiçbiri yok ve çok yumuşak biçimde temizliyor saçı. tavsiye ediyorum.
 • ürünleri mucizeler yaratan marka.
  herhangi bir probleminiz için düşünmeden uygun olan ürünü alabilirsiniz. mutlaka faydasını göreceksiniz.
  türkiye'de satılmıyormuş. bu yüzden ya yurtdışına çıktığınızda alacak ya da yurtdışından gelen birine sipariş edeceksiniz. değer.
 • yağlarının gebelik çatlaklarını önlediğini öğrendik, burada 180 lira civarındayken almanya'da 15-20 euro civarında satılıyor.
 • almanya'da en uygun satılan mağazalardan biri dm'dir. isviçre markası imiş.