şükela:  tümü | bugün
  • edit: ekşi şeyler içerikleri, well cooked'ın kendi isteği üzerine kaldırılmıştır. bilginize.

peşin not: bu tepkim, tek bir kişiye bağlı olmaksızın sözlükte yapılan tüm adaletsizlik ve haksızlıklara karşıdır. açıkça ayrımcılığa, cinsiyetçi, seksist ağırlıklı ve nefret söylemi içeren birçok entry/yazara göz yumuluyor. işin acı tarafı son yıllarda çoğu kişi de buna kayıtsız kalıyor. adını anmaktan tiksintin duyabileceğim bir sürü yazar var ki; saçma sapan fav kasmaya çalışıp, popülaritesini artırmaya çalışan ya da sürekli cinsellik ve ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı üslupla paragraflarca entry döşeyen... unutmadık, unutmuyoruz. eğer bütün entry'lerini silen yazarlar listesi gibi bir eylem daha yapılırsa ilk sıralardan adımı yazarım.

kendisine ait olan çaylak hesabının uçurulduğuna dair yazdığı entry'sini paylaşıyorum;

(bkz: #82279772)

an itibariyle uçurulduğunu fark ettiğim kaliteli yazar.

ben böyle alenen ve göze sokulur cinsten adaletsizlik ve ayıp görmedim sözlükte. hakikaten bravo. bu nasıl bir rezalettir anlamlandıramıyorum abi. daha dün gece ufku iki katına çıkaran bilgiler başlığında belgesellere dair bir entry girmişti. epey bilgilendirici, özenle hazırlanmış güzel bir yazıydı. bir sürü kaynak, görsel vb. materyaller kullanılmıştı. bugüne bırakmıştım entry'i incelemek için ama yazarın uçulduğunu fark ettim.

sözlükte ciddi biçimde formatın amına koyan yazarlar varken, zamanında iki bine yakın entry'si olan -defalarca lanet yapılarak bine düşürüldü- ve hemen her entry'si tespit, bilgi veya espri içeren bir yazarın uçurulması düpedüz kepazeliktir. ben well cooked olup, sözlüğe bir sürü bilgi içerikli entry girmekle kalmayacağım, gerek ekşi şeyler'de, gerekse diğer sosyal mecralarda paylaşılacak bir sürü yazı yazacağım, sözlükte formatına aykırı yazarlık yapan gırla şahıs varken ben uçurulacağım; hakikaten etmediğim küfür, sövmediğim kişi kalmaz ekşi moderasyonunda. ki kim olsa da aynısını yapar.

kim bilir, bu entry sonrası beni de leyla yaparlar. her gün "am-göt-meme-vajina-karı-sikiş" kelimeleri içeren başlıklar açıp gündeme taşıyan sözde yazarlar varken, şaşırmam açıkçası.

edit: kendisine ait entry'lerden ekşi şeyler'de paylaşılan birkaç entry'nin linkini aldım ve paylaşıyorum;

çikolatanın kedi ve köpekler için ölümcül bir zehir olması

köpek balıklarına dair ilginç bilgiler

asansörde tanımlayamadığımız garip rahatsızlıkla ilgili ilginç bilgiler

gözlerimizi kapattığımızda neden dümdüz yürüyemeyiz

dünyadaki internetin %99'unu karşılayan müthiş mucize

ufku iki katına çıkaran bilgi ve görüntülerden oluşan kaliteli bir içerik daha

1920-1933 abd alkol yasağına dair bilgilendiri içerik

salgın hastalıklar kronolojisi

fotoğrafçılık tarihinin ilkleri

vücüdumuzdan attığımız idrarın renklere göre ilginç ayrımı

gıda ambalajlarında farklı isimlerle gizlenen şekerler

tesadüfen bulunmuş 9 icat

şimdi sorarım size; sadece ekşi şeyler'de paylaşılan entry'lerin 'bir kısmını' paylaştım az önce ve sadece şu içeriklere bakarak bile "uçurulma" olayının ne kadar adaletsizce ve haksızca olduğunu rahatlıkla söyleyebilir miyiz? benim düşüncem; "evet, fazlasıyla."

tekrar geri dönmesi ve sözlüğün "formatına" uygun bilgi içerikli yazılarını yine yeniden bizlerle paylaşması dileğiyle.
  • kadınları, etnik kimliği, vb. aşağılayan entry girenleri, başlıklar açan şerefsizleri baştacı eden sözlük için fazla gelmiş yazardır.

eee tabii, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
    sapık başlık açanların, tık oranı yüksek demek ki onlara ses edemiyorlar!
  • sözlükte yeteri kadar ilgi görmemesine şaşırdığım rezalet. yine de bu ilgisizliğe rağmen umarım gereken incelemeler yapılır ve kendisi tekrar aramıza döner.
  • eti az pişmiş sevenlerin bi komplosu.
  • rezalet gibi rezalettir. 10/10
  • gerçek hayatta bazı insanları; bize hiçbir kötülüğü dokunmamasına, hatta bazen fazla ve gereksiz iyiliklerini görmemize rağmen samimiyetsiz bulup gıcık oluruz. ki çoğunlukla da samimiyetsizdirler.
    muhtemelen sözlük ile well cooked ilişkisi de böyleydi. sözlük, gözardı edilebilecek hatalar nedeniyle her seferinde lanetli çaylak yaptı. o da belki popilik için belki haklı olduğu için -o kadarına vakıf değilim- daha da zıtlaşınca uçuruldu.

tanım: sözlük’te yazan birinin hesabının deaktive edilmesi.
  • well cooked kimdir bilmem ama pkk sevici, tecavüzcü veya sapık değilse; bir kişi bu kadar kolay sözlükten uzaklaştırılmamalı.
  • tanım: büyük rezalettir.

sözlükteki en sevdiğim yazardı. neden uçurulduğunu merak ediyorum.

moderatörler bu reserved olayına çok takmış durumda. haklılar da. ama uçurulmak için yeterli miydi? onca troll varken neden reserved olayı?

valla üzüldüm. bilemiyorum altan.

ek: uçurulma olayının reserved ile alakası var mı bilmiyorum. başlığına girince böyle yaptığını, bundan bir ara çaylak yapıldığını okudum.
  • youtube kanalının reklamını yapamayacağı için eminim ki üzülmüştür. bir de her paylaştığı linki kısaltıyordu, ne gerek varsa. sözlük onu zaten kısaltıyor?

edit: bir de neden bu kadar duyar kasıldı anlamadım. sözlükten ne yazarlar uçtu ya da yazmayı bıraktı, kimse umursamadı. bunun özelliği nedir? profesör falan mı yani, nedir olayı?