şükela:  tümü | bugün
  • midpoint'in yeni lokentası. gidenler baya beğenmiş
  • antalya'da dedeman kavşağında, dedeman park altına açıldı.

ortalama bir yer, insanın aklını başından alacak bir özelliği yok, kötü de değil. fiyatına göre makul porsiyonlar sunuyor ve rakiplerinin (antalya için shakespeare, big man vs oluyor bu rakipler) standardında.
  • gidenlerin kesinlikle lokum yemelerini tavsiye ettigim yer. degme et lokantalarına taş çıkartacak lezzette bir et.
  • midpointin steakhouse spinoff'udur

edit : plaza türkçesi için özür

midpoint'in ocakbaşı dükkanıdır. olmadı sanki
  • midpoint'in steakhouse spinoff'u olarak sinifta kalmis mekan.

zira bugun aksam yedigim rib-eye var olmayan bir teknikle bilincsizce pisirilmisti. bir kismi rare bir kismi cig, bir kismi mekanin isminden dolayi sanirim welldone bir kismi mediumdu. marinasyon epey kotuydu, gene etin bir kismi hayli tuzlu bir kismi tamamen tuzsuzdu. butun bunlari belirttigimde garson kemige yakin yerler az pisiyor vs. karsiligini verdi. kemik tarafi daha az piser de tamamen cig olmaz neyse ki t-bone istemedim, demedim. hemen yandaki gunaydin yerine burayi sectigime biraz pisman oldum sadece.

bir de zaten adi rib-eye diye yaninda koca bir kaburgayla servis etmen gerekmiyor, hele ki kemikli et pisirmeyi bilmiyorsan. bildigin antrikotu kalin dilimleyeceksin o kadar. normalde bir yemek elestirmeni kafasinda gittigim mekanlara yorum yapmam burada ama "etciyim ben" diye acilan mekanlarda et pisirmeyi bilmeyen adamlarin olmasi kadar sacma bir durum yok.

bunun disinda visneli tarti cok iyi, sirf onun icin gidilebilir. daha once denedigim kadariyla pizzalari ve hamburgerleri de fena degil. ama et icin asla tavsiye etmiyorum. gunaydin ve butcha gibi mekanlarin yaninda, bu mekanlarin harika olmamasina ragmen, welldone sinifta kaliyor.
  • bugün gittiğim yerdir.

arkadaşlarla armada'ya gittiğimizde buraya oturmaya karar verdik. çavdar ekmekli hamburger sipariş ettik. hamburger doyucu ve güzeldi; ama fiyatlar çok pahalı. bir hamburger ve bir sodaya 31.50 tl verdim.
  • gider gitmez ismi revize ederken garsonları da revize etselermiş keşke diye düşündüğüm mekan.

menüdeki seçenekler artmış,fiyatlar da ortalama 5tl kadar yukarı atmış.onun dışında bildiğiniz midpoint.çok beklentiye girmeyin yani.
  • zorlu center'in acik ara en kotu yeme icme mekani. yemekler vasat veya vasat alti. servis ise felaket. garsonlarin her biri essiz yeteneklere sahip super kahramanlar gibi burunlari bir karis havada tipler. sanki bedava yemek yiyormusuz gibi "lutfen" bir ilgilenme. o da ucuncu dorduncu sefer yoldan cevirmeden olmuyor. cunku asla goz temasi kurmuyorlar birsey istersiniz diye.
    bir daha gidecegimi sanmam.
  • midpoint ne zamandan beri et pişirmekten anlıyormuş ki steakhouse spinoffu açmaya cüret etmiş? midpointin herhangi bir şubesinde kıvamında pişirilmiş et yeme tecrübem olamadığı için tercih etmeyeceğim mekandır. belki hamburger falan...
  • zorlu center'daki şubesine 2 kere gittim. ilkinde yemeğimin malzemesini eksik koydular, ayrıca inanılmaz suratsızdı hem garsonlar, hem de yönlendiren kız, neredeyse yanımızda tartışacaklardı, surat falan yaptılar birbirlerine, çok mutsuzlardı, kusura bakmayın rahatsız ettik demek dilimin ucuna geldi, geldi gitti. ikincisinde de heralde akıllanmadığımdan olacak, başka bir arkadaşımın tercihiyle gidip, garsonun menüyü elime teslim etme konusundaki ısrarı sebebiyle kalktığım mekandır. evet, dışarıda uzakta bir masaya oturduk, 10 dk garson gelmeyince ben sabırsızlığım sebebiyle bizi karşılamış ve yönlendirmiş olması gereken kızın yanına gittim, bize bakar mısınız, menü verir misiniz dedim. çok atik bir hareketle menüyü bana elden teslim etmeye çalıştı, ben de gıcık olduğumdan farketmemiş gibi yapıp masama doğru yürümeye başkadım, arkamdan gelip bildiğiniz elime verdi menüyü. kalktık tabii.
    sonra bir de arkadaşlarımın suadiye şubesine oturmuş bulunmasıyla gittim, burada da hayatımızın en kötü burgerini yedim, kimse beğenmedi, garsonlar cıvık ve kabaydı.
    dolayısıyla hiç birimiz buranın midpoint'in neden bir üst segmenti olarak konumlandırıldığını anlayamadık. ya da konumlandırmanın sadece fiyatları yüksek tutup, kaliteyi düşürerek yapılamayacağını bilmememelerini anlamlandıramadık.