• hillary clinton'in mezun oldugu, bayanlara ozel ve oldukca saygin bir universite.
  • olduca saygin bir okuldur. tarihindeki ilk erkek ogrencisini, yanilmiyorsam 2000 yilinda, bir exchange student olarak almistir.
    (bkz: kizlarin arasinda kizilcik bebek)
    (bkz: sansli bedevi)
  • abd nin massachusetts eyaletinin en büyük şehirlerinden birinde* newton center kasabasında bulunan ve regis college ın da kardeş okuludur.oldukça iyi ve başarılı öğrenciler yetiştirir. kızları çok çılgındır. her cuma mutlaka okulda bir parti vardır. geliyorum derseniz sizi nerede olursanız olun shuttle* ile gelip alırlar.
  • buyuk pompi merkezi, sadece kizlar icindir. saygin bi okul olarak bilinir, paraniz varsa ve cukunuz yoksa okuyabilirsiniz. sahsen halloween de bi partisine gidip kizlar tarafindan taciz edilince onlari cazalandirmak zorunda kaldim. zira mit ile kardes okullardir, hatta mit'nin resmi kitapciginda wellesley shuttle'i fuck truck olarak gecer.
  • liberal arts okuludur.
    sadece lisans egitimi verir.
  • vladimir vladimiroviç nabokov'un 1941-1948 yılları arasında ders verdiği okul.
  • 27 yıllık inadını bozarak ilk kez sandy kasırgası dolayısıyla dersleri iptal etmiş okuldur.
  • dünyanın en güzel kampüsüne sahip okuldur. kampüste gezerken orta dünyada dolaşıyormuşsunuz hissine kapılırsınız. okumaya değil gezmeye dahi gidilebilir ki çevrede bunu yapan çok fazla kişi var. eğer yolunuz massachusetts'e düşerse mutlaka uğrayın, yeşillendirin.
  • okulun kampusu guzel ama dunya'nin en guzel kampusu degil. amerika'da bircok universitenin kampusu zaten cok guzel. bence en guzel ve buyuk kampuslerin basinda stanford yer almaktadir. wellesley kolej'i sadece kiz ogrencilere egitim veren, ozel bir kurumdur. genelde bu okuldan mezun olan ogrenciler harvard, cornell, columbia, berkeley, stanford gibi iyi okullarda yuksek lisansa devam ederler. ayrica aralarinda hillary clinton ve madeleine albright oldugu bircok unlu kisinin mezun oldugu okuldur.
  • mona lisa smile filminin ana öğesi olan okul. birçok sahnesi okulda çekilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap