şükela:  tümü | bugün
 • marquette mezunu sutor guard. utah jazz'de caylak senesini geciriyor. iyi bir gorev adami. efendi bir cocuga benziyor ayriyeten. allah uzun omurler versin.
 • babası wes matthews seksenlerin sonunda minör bir rolle de olsa los angeles lakers formasıyla iki nba şampiyonluğu yaşamıştır.
  kendisi ise draft edilmemiş bir oyuncu olmasına karşın jazz ile önemli işler yapıyor. özellikle de üç sayılık atışlardaki başarısı dikkate değer. marquette'te kendisinin ekürisi olan dominic james şimdileri mersin'de tbl'den düşmeme mücadelesi veriyorken o nba playofflarında yer alan bir ekipte kayda değer bir role sahip, hayat enteresan.
 • lebron'un bu sezon başlattığı 23 numaralı formayı bırakma olayını destekleyen ve gelecek sezon 11 numaralı formayı giymek istediğini belirten oyuncu. aslında 11 numara basketbola ilk başladığı numarasıymış ancak lisede 11 numara başka bir oyuncunun olduğu için jordan sevgisi yüzünden 23 numarayı almış. şimdi de tekrar eski numarasına dönüyor.

  ayrıca dün gece thunder maçında 29 sayı atarak kariyer rekorunu da kırmıştır. ancak eksik utah maçı bu ekstra oyuna rağmen kazanamamıştır.
 • portland ile anlaşma imzalamıştır ama sınırlı serbest olduğu için utah jazz'in 1 hafta içinde karar vermesi gerekiyor.
 • brandon roy'un sakatlığına rağmen çok da aksamayan blazers'ta ışıl ışıl parlamakta bu aralar. tam bu takıma göre bir oyuncuydu zaten, doğru yer doğru zaman.
 • kendisini takımda tutmamayı tercih eden utah jazz'in yerine raja bell'i takıma kattığı, ancak bell'in yerini dolduramadığı basketbolcu. brandon roy'un sakatlığıyla fazla süre almaya başlamıştı ve yazın imzaladığı kontrata değdiğini blazers taraftarına gösterdi. kendisinin utah'taki tek senesi hakkında kısa bir yazı yazmıştım, burada da bulunsun:

  "1 yılda hayatı değişti wesley matthews'ın. 2009 nba draft'inde hiçbir takım seçme hakkını kendisi için kullanmadı. yaz ligi onun avrupa veya nbdl'den önce nba'e girmek için son şansıydı, bu şansı iyi kullanınca utah jazz kendisine bir yıllık kontrat önerdi. bu hikayelerin sonu genelde nbdl veya avrupa'da biter ancak matthews'ın hikayesi biraz farklı.

  matthews'ı ilk olarak chicago'yla oynanan hazırlık maçında dikkatimi çekti. faydalı bir oyuncuya benziyordu, ancak bu sonuçta bir hazırlık maçıydı, nba için bir ölçü değildi. sezon başladığında bench'ten faydalı bir oyun sergiliyordu. ilk 2 maçında sayı atamadı, ancak sonra açıldı ve düzenli dakikaların da yardımıyla bench'ten skora katkı sağlayabilecek bir oyuncu oldu. bu süreçte kendisi nba'i takip edenler tarafından tanınmaya başlandı. utah 2. millsap'ini mi bulmuştu acaba?

  matthews için her şey ronnie brewer takas edildiğinde değişti. brewer'ın gölgesinden kurtulan matthews iyi savunması ve ceza şutlarıyla jazz'in sezonu 5. sırada bitirmesinde yardımcı oldu. nba'deki ilk sezonunda istatistikleri maç başına 24.7 dakikada 9.4 sayı 2.3 ribaund 1.5 asist'ti. çok özel rakamlar olmayabilir, ancak takıma katkısı draft'te seçilmemiş bir çaylaktan beklenenin çok daha üzerindeydi. play-off'larda aldığı süre çok daha arttı(36 dakika) kişisel olarak başarılı da oldu ancak denver'ı geçen utah geçen seneki gibi lakers'a eleniyor, matthews da geçen seneki lakers gardları gibi kobe'yi durduramıyordu.

  çok güzel bir sezonun ardından matthews'ın kontratı bitmişti. kendisi restricted(sınırlı) free agent'tı, yani başka bir takımla imzaladığı anlaşmanın aynısını jazz vermeyi kabul ederse onu takımda tutabilecekti. bunu yapmak için öncelikle kendisine bir qualifying offer vermeleri gerekiyordu. qualifying offer verildikten sonra blazers matthews'a bir kontrat önerdi. blazers geçen sene aynısını paul millsap için yapmış, jazz teklifi match ederek millsap'i takımda tutmuştu. blazers'ın teklifi 5 yıl için 34 milyon dolardı, ki bu da jazz'in beklediğinden oldukça fazlaydı. jazz teklifi match etmemeye karar verdi ve matthews blazers'ın oyuncusu oldu."
 • tek turnikeyle nba efsanelerinden biri haline geldi.
 • bu sezonu 14.9 sayı, 2.8 ribaund, 2.7 asist ortalamalarıyla sürdüren oyuncu.
 • an itibari ile 2014-2015 sezonunda .675 ile serbest atis atarak beni derinden uzmekte kendisi.
 • aşil tendonundan sakatlanıp sezonu kapatan gard.