şükela:  tümü | bugün
 • hollywood adi ile bilinen sehrin asil ismi. [tam adi city of west hollywood]. city of hollywood ise florida'dadir.
 • (bkz: weho)
 • hollywood adi ile bilinen sehir, ki 100 once los angeles sehrine baglanmistir, west hollywoodun dogusunda yer alir. iki bolge birbirinden farklidir. los angeles, great los angeles area diye adlandirilan bolgeye en buyuk sehir olmasi nedeniyle ismini vermistir. ama bu bolge aslinda kucuk kucuk bir suru sehirden olusmaktadir. bunlardan bazilari city of los angeles, culver city, city of santa monica, beverly hills, brentwood, pasadena, glendale ve west hollywood'dur. hollywood ise, hollywood yazisi olan, hollywood blvd uzerideki yildizlar, kodak ve chinese theater lar ve bir suru film studyosunun buludugu hollywooddan bahsediyoruz, city of los angeles icinde yer alir.

  bu ufacik sehir gelir bakimindan los angeles ortalamasinin ustundedir, nispeten nezih, luks bir sehirdir. santa monica bulvarinin ustundeki bolumu los angelesin gay bolgesidir. sunset bulvari ustu ise populer pek cok bari barindirir. bu arada, kafada canlandirmada hataya dusurmemek icin, bu bahsettigimiz sehirler bir caddeden ilerlerken birden bir tabelanin cikmasi ve city of west hollywood demesi seklindedir. belki de bu yuzden tum buradaki sehirlere birden los angeles demek ziyadesiyle mubahtir.
 • dort sene boyunca evimiz olmus, bize guzel anilar yasatmis, los anegeles sehri ile cevrelenmis ozgurlukler sehri...
 • pride 2019'un olduğu dönemde gördüğüm için olsa gerek eşcinsellerin rahatça eğlenip, kendilerini ifade edebildiği bölge olarak aklıma yer edinmiş olan şehir.

  gözlemlediğim kadarıyla lgbt saflarında olduğu ve özellikle müslüman ülkelerde yaşayan ve kendini ifade etmekte güçlük çektiğini söyleyen bir sürü farklı milletten insanın ilticacı olarak yerleşip yaşadığı bir yer aynı zamanda.

  fiesta cantina isimli harika bir mexican food restaurantı var. margaritaları müthiş. hollywood'un en eğlenceli bölgelerinden birisi sanırım