• mybook serisinden daha sessiz ve gorunus olarak daha ufak ve minimal tasarimli harici disk model serisi.
  • bu seriden harici hard diskler süper fiyat/performans oranı sunar.
  • 1 tb olanı 200 tl'ye kadar inmiştir.
  • 1 tb olanı 168 liradır şu sıralar. usb 3.0 desteklidir. boyutları çok küçüktür. 10 numaradır. usb 3.0'dan bağlayınca 80mb/s veri yazmaktadır. daha ne olsun. ihtiyacı olana şiddetle tavsiye. fiyat çok uygun.

http://www.hepsiburada.com/…0225&productid=bd131147

not: şık bir tasarımı var. boyutu canlandırmak isterseniz şöyle diyebilirim: iki adet iphone'u üst üste koymuşlar gibi.
  • fresco logic çipsetli usb 3.0 girişleri ile bazı sürücülerde rastgele bağlantı kesilmesi sorunu yaşıyormuş. ulan 2-3 aydır cihaz bozuk sanıyorum, meğer sürücü yüzündenmiş.

şu arkadaşın verdiği sürücü sorunu çözüyor, aynı sorunu yaşayan varsa kullanabilir.
  • n11.com'dan 2 tb'lık modelini 245 tl'ye aldığım ürün. şık görünüyor. dosya aktarım hızı gayet iyi. 2.5 inç olduğu için boyutu da ufak. adaptöre gerek olmadan usb üzerinden kullanılabiliyor. nazar değmeden uzun süre kullanırım inşallah.

izleyip beğendiğim filmleri bilgisayardan silmeyip kaydediyordum ama çok yer kaplar diye dizileri saklayamıyordum. artık beğendiğim dizileri de saklayabilirim.
  • fanı yoktur efendim, bugün kutudan çıkarınca öğrendim ve hard disk yakma fobisi olan biri olarak birazcık şok oldu. mybook ile farkı nedir diye bakınıp pek birşey bulamayanlara armağanım olsun.

açıkçası zaten kendisini yedekleme amaçlı kullanmayı düşünüyordum, ama bilgisayarı her açtığımda o da açılırsa ısınma problemi olur mu merak etmiyor da değilim.*
  • yaklaşık olarak 5 sene önce bilgisayara formak çekmek için almıştım bunlardan bir tanesini media markt'tan kampanya ile 200 küsür lirara. cihaz 1.36 tb kapasiteli ve 3.5 inç boyutundaydı, gücünü şimdiki modern cihazlar gibi usb'den değil de prizden almaktaydı.

----------

cihazı zamanında yere düşürmüştüm masadan. kabı açıldı, devreleri yerle temas etti, ama parçaları birleştirip bilgisayara taktığımda bilgilerin hepsi yerli yerinde durmaktaydı. eski performansına sahip olduğunu hissedebiliyordunuz.

-------------

sonra bir gün geldi içindeki dosyaların hiç biri gözükmedi. chkdsk/r ile windows xp üzerinden kurtarmayı başardım (windows 7'de kurtarılmamıştı).

ama o gün bugündür içindeki bilgiler acayip yavaş açılıyor. kastığını hissedebiliyorsunuz. ama chkdsk'dan sonra cihazı tamamen kurtarabilmek bile mucize.

neyse şu an telefonun toplamda 33.1 gb tutan bakcup dosyalarını kendisine doğru sepetlemekteyim. 9113 dosyanın 8571 tanesi kalmış. aktarım hızı 340 kb/saniye.

bana normal gelmiyor gerçi aktarım hızının bu kadar düşük olması (işi bilen adam yorum yapsa sevinirim).

--------------------

hazır bimeks'te 199 liraya usb 3.0 özellikli elements alabiliyorken sepetlesem mi diye düşünmüyor değilim.
  • 3-4 yıldır kullandığım wd elements sabit diskim içindeki önemli dosyalarımla birlikte bilgisayar tarafından açılmamakta. umarım verileri kurtarabilirim… kayıpsız veri kurtarma yolu bilen varsa yeşillendirebilir mi?
  • 3 tb 2.5 inç olanını almayı düşündüğüm ve hemen sözlüğe baktigim zamazingo. 3 tb n11 de 522 tl gayet iyi. usb 3.0 mış şunu 3.1 gen 2 yapsanız da ipad pro ma bağlayıp hız canavarı olarak kullansak olmaz mı
hesabın var mı? giriş yap