şükela:  tümü | bugün
 • passport serisi western digital'in 2,5" direkt usb den taşınabilir harici disklerine verdigi isim.
  en son versiyonları portable, essential ve elite diye geçiyor. disklerin teknik özellikleri aynı fakat doluluk göstergesi, yedek alma, tek dokunuşta kapanış gibi özellik farkları var.
  http://www.westerndigital.com/…ucts/index.asp?cat=9

  ilk passport versiyonu olan portable (bendeki wdxmsb2500te) kasasinin uyduruklugu haric gayet kullanisli. ozellikle sectiginiz klasorleri denetleyerek 128 ssl sifreleyip yedekleme yapan senkronizasyon programi isleri kolaylasitiriyor. urunu aldiginizda senkronizasyon programinin 30 gunluk deneme surumu calisiyor.

  https://websupport.wdc.com/…x.asp?aspsid=301039075&
  adresinden diskin seri numarasini kullanarak kayit actiginizda modelin uygun oldugu programlarin son versiyonlarini lisansli olarak indirebiliyorsuınuz. senkronizasyon programinin guncel hali daha bir kullanisli halde karsiniza cikiyor. mesela her bir bilgisayar icin ayri oturumlar ve giris sifresi belirleyebiliyorsunuz. farkli bilgisayarlarda farkli yedekleme ayarlari yapabiliyorusunuz. sadece programin yedekledigi bilgilerden calismak cok pratik gelmedi.okadarda olur.
 • sari kirmizi mavi gri pembe gibi renklere sahip, harici sabit disklerin sirandanligini kirmis tasarimi hos cihaz.
 • fabrika çıkışı fat32 formatlı olan external hdd dir. ileride 4 gb'tan büyük iso dosyaları veya blue-ray filmleri arşivlerken sorun yaşanmaması için erkenden ntfs ye dönüştürülmelidir.
 • mini usb - usb kablosu takılı olarak çantaya konulmaması gereken 2.5 inçlik taşınabilir sabit disk. kablo takılı halde iken çantanın içinde ufak da olsa darbeler alması, mini usb yuvasını gevşetmekte ve de temazsızlık gibi sorunlara yol açmaktadır.
 • milliyet internet sayesinde çok süper reklamı yapılıyor.

  (bkz: milliyet internet/#18941070)
 • haber portalları tarafından, türk pasaportunun yanında kullanılan bir görsele sahip.
  editör dene nane sanırım yok bizim memlekette. milliyet.com.tr de yaptı aynısını. şimdi finansgündem yapıyor.

  işte haber: http://www.finansgundem.com/…urt-disi-talebi/104683
  işte pasaport görseli, yanında western digital var. http://www.finansgundem.com/…m/img_44_pasaport1.jpg

  (bkz: milliyet internet/#18941070)
 • ya mac ile ya da pc ile uyumlu harici disk. akşam akşam uyuz etti. mac'teki hazinemi pc'ye aktaramadım bir türlü.
 • asus n56 vz modelinde usb 3.0'da tek parça 4 gblık dosyayı ortalama 85 mb/s hızla, 8.4 gb bölünmüş dosyaları ortalama 40.3 mb/s hızla yazan 2.5'' lik modeline sahip olduğum wd ürünü.