şükela:  tümü | bugün
 • belcika da uretilen trappist diye adlandirilan bir bira markasi.http://www.trappistwestmalle.be/
 • %9,2 gibi bir alkol oranina sahiptir tripel versiyonu. uzerine bush'la devam edilirse daha da katlanilir olur hayat.
 • dubbel olanı gerek rengiyle, gerek lezzetiyle en iyi birkaç belçika birasının arasına rahatça girebilecek lezzetli şey. biraya lezzeti verenin birayı yapan rahiplerin okuyup üflemesi olduğunu düşünüyorum zaman zaman..
 • dubbel olan bordo etiketli ve yuzde 6küsür alkollü versiyonudur. içimi gayet guzeldir.
  trappist ise yuzde 9,2 alkol ihtiva etmektedir. geniş sarpa bardagina (daha dogrusu belcika birasi bardagina) konulup yavas yavas icilmesi adettendir. rengi dogal olarak daha koyudur. her ikiside 33luk siselerdedir
 • ballı süt gibi içilip, içtikten sonra anam bira da çarparmış meğersem dedirtendir. özelliklerini korumak adına bir dağıtım sistemi olmadığını, üretildikçe satıldığını duydum. türkiye' de olsa da içsek..
 • dubbel olanı. kızıl-kahve renginde %7 alkollü dark bir biradır. ikinci fermantasyonu şişede gerçekleştiğinden aldığınız şişenin içinde canlı bir bira bulunmaktadır. bu fermentasyonu bozmamak için belirli saklama koşullarına dikkat etmek gerekir. westmalle kadehinde servis edilir, geniş ağız açıklığı ile bu bardak krema kıvamlı müthiş köpüğün belirli bir seviye yükselmesini sağlar ve biranın havalanması fermantasyondan yeni çıkan bu esmer güzelin tadına olumlu etkiler yapar. güçlü aroması, kremamsı harika köpüğü, dengeli tadı ile akıllara kazınacak bir güzelliktedir.

  trippel olanı ise %9.5 alkol oranı ile standart bira içicilerine sevimli sürprizler hazırlayan altın sarısı bir biradir. trippel'de dubbel gibi ikinci fermantasyonuna şişede devam eder. meyvemsi, %9.5 alkolün etkisiyle gelen sevimli tatlılığı ile tadı uzun süre damağınızda kalmaktadır. tüm trippellerin anası olarak da bilinen westmalle trippelin yine westmalle kadehinde içilmesi tavsiye edilir.

  antwerp yakınlarındaki westmalle manastırında üretilen bu biraların bir de satışı olmayan bir kardeşi vardır... westmalle extra adlı bu üçüncü bira çeşidi yılda sadece iki kez üretilmekte ve manastırdaki keşişler tarafından öğle yemeklerinde içilmektedir.
 • bu habere göre türk piyasasına girecek deniyor: http://w10.vatanim.com.tr/…d=17727&yaz=teoman h�nal

  tez zamanda gelsin..
 • westmalle tripel ile ilgili beerader yazısı : http://beerader.com/2012/07/09/westmalle_tripel
 • (bkz: webmaster)

  ne yani sadece ben mi böyle okudum?

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
 • trippel olanı %9,5 luk alkol oranına sahip bira. 8-14 derecede içilmesi önerilmekte. trappist biraya alışkın olmayan bünye için trippel olanı biraz ağır gelebilir ancak acılığı çok dengelidir. bundan çok fazla içerseniz etiketinde bulunan a ve w yi, a ve m olarak algılayabilirsiniz, daha sonra bira bir adamı bu kadar çarpar mı demeyin.