şükela:  tümü | bugün
2656 entry daha
  • ikinci sezon başından bu son bölüme adım adım düşüşü devam eden dizi. öyle kötüydü ki son bölüm dün uyuyakalmışım. shogun temasını diziye dahil etmekle özünden koparıldı kanımca, resmen türk dizisi mantığıyla çek uzasın amaçlı bir oyun parkı daha peydah oldu; o değil bir de bunun sanırım bir hindistan versiyonu da var; hiç hoş olmadı hiç.
  • hiroyuki sanada nın karizmasıyla diğer oyuncuları ezdiği dizi.

dövüş sahnelerine bile gerek yok. bu adam oturup, sadece sake içse bile yeter. samuray dünyası bölümündeki diğer oyuncular, adamın karşısında ilkokul müsamere çocuğu gibi kalıyor.

derin anlamları düşünmeden bile yeterince güzel bir dizi bu.
  • son bölümünü yeni izledim, yine harika bir bölüm olmuş. gerçi daha farklı bir senaryo ile daha da güzel olabilirdi. tasarım, kıyafetler falan inanılmaz olmuş. herhalde en iyi 2-3 westworld bölümünden biriydi. önümüzdeki haftanın trailerına bakacak olursak orada da çok kafa karıştırıcı ip uçları var. daha doğrusu varmış şu yazının sonunda anlatıyor. bakalım nasıl devam edecek dizi?
  • shogun dünyasını bünyesine katarak beni orgazma ulaştırmış dizidir. son yayınlanan bölümü bu sezonun en epik bölümüdür kanımca. nasıl toparlayacaklarını merak etmekle birlikte, dolores'e karşı sabrımın gitgide azaldığını da belirtmeden geçemeyeceğim. allah gibi takılıyor ortalıklarda. ha bir de teddy'nin biçimli poposunu görmek resmen eritti beni. çıplak dolaştırın şu adamı westworld aşkına!!! jon snow'un poposuyla kapışır, o derece yani.
  • --- spoiler yok ama olablir de ---

bir kaç bölümdür aklıma takılan bir soru var. bilindiği gibi dizide pek çok timeline var hatta internette de bu timelineları sıralayan pek çok grafik var. bizlerde izlerken bu olay 37 sene önce oldu, bu olay 2 hafta sonraki günümüz vs. gibi izliyoruz.

aklıma takılan şey şu: bu sezonki zaman akışlardan gerçekten emin miyiz? yani bizim 37 sene önce olduğu sandığımız bir şey günümüzde olmuş olamaz mı? ya da 2 hafta sonrasındaki günümüzü izlediğimizi zannettiğimiz yerler başka bir zaman çizelgesine ait olamaz mı?

özetle; zaman çizelgelerinden emin miyiz?
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

2x05 sıktı. şu amerikalıların zorla güçlü kadın karakter yaratacaz diye maeve ve dolores'i zorlamasından bıktım.
    --- spoiler ---
  • biliyorsunuz diziyi ayıla bayıla izliyorum ama 2.sezonda sir philip anthony hopkins'in eksikliği de hissediliyor. açıkçası, hopkins'in yokluğunun diziye adeta mario gomez'in beşiktaş'ı bıraktığı sezonki gibi bir etkisi oldu. üzerine çok oynadıkları thandie newton (maeve) olsa olsa gomez'den sonra gelen aboubakar performansı veriyor. yani ne öldürüyor, ne güldürüyor.

oyunculuk performanslarının tek istisnası "şimdilik" sadece 02x04'le peter mullan'ın james delos performansıyla oldu ve malum sahnelerdeki oyunculuk gerçekten de 1.sınıftı. ben bu seviyedeki oyunculukları dizide daha çok görmek istiyorum.

tabii ki ed harris de (mib/william) bazı sahnelerde yılların deneyimi sayesinde gayet iyi ancak maalesef o da bir hopkins değil, çünkü hopkins oyunculukta adeta bir hayvan, adeta bir manyak...

yani diyorum ki sezon sonunda falan çıksa bi 10 dk. rol kesip gitse ne güzel olur, ne kadar mutlu oluruz kim bilir... ölümsüzlüğe sen de ulaşamadıysan bari flashback'le gel be ford başkan... gerekirse aramızda para toplayıp hbo'ya gönderelim. sonuçta parasıyla değil mi, hopkins transformers'ta bile oynamış adam...
  • samuraylı bölüm efsaneydi ancak yine de olay örgüsünü mantık temeline oturtacak bir durum olmadı maalesef.
  • --- spoiler 2x5 ---

o nasıl bir bıçak!

kadın, adamı hıyar gibi dilimledi.

--- spoiler 2x5 ---
3 entry daha