1765 entry daha
  • kısa 1. sezon değerlendirmem:

notu bol bir insan olmama 1 puanını kırdığım dizi. 9 puan veriyorum ilk sezonuna. bunun sebebi de 7-8 bölüm sürekli izleyeni zorlayıp son 2 bölümde elindeki hemen her gizemi açığa insanın gözüne soka soka vermesi oldu. örneğin the man in black' in ulaşılamazlığını (en azından beli bir düzeye kadar) korumasını isterdim. halbuki çok daha ince görebilirlerdi bazı noktaları. bazıları bundan memnun oldu tabi ama bence yaratılan ve ince ince işlenen gizemin bir anda açık edilmesi diğer sezonlarda dizinin benim istediğimden daha başka noktalara gideceğini gösteriyor gibi.

son 3-4 senede izlediğim dizilerden oyunculuk anlamında baş edemeyeceği tek dizi true detective 'dir. bu anlamda oyunculukları mükemmele yakın buldum. hele dizide küçük roller almasına rağmen ağzımı açık bırakan figüranlar olduğunu söylemeliyim. aklıma gelen ilk örnekler clementine ve dolores babası rolündeki ilk host. anthony hopkins ve ed harris için ise değerlendirme yapmayayım, sinema tanrıları beni çarpmasın.

sezonun en akılda kalan sahnesi ise bernard'ın what door'udur: https://www.youtube.com/watch?v=9kc19izpyh0

sonuç itibariylebana güzel bir 2 hafta yaşatmış dizidir. 2. sezonundan önce bir kez daha izlemek ister miyim, bende o heyecanı korur mu bilmiyorum ama yarattığı beklentiyi önemli ölçüde karşılamış güzel bir hbo yapımı olduğunu söylemeliyim.
2977 entry daha
hesabın var mı? giriş yap