şükela:  tümü | bugün
3151 entry daha
  • yeni nesile bilim-kurgu - fantastik ne verirsen ver o iş tutar. overrated'ın dibi olan dizi. bana kalırsa hbo'nun yaptığı en kötü iş. bunu diyorum çünkü hbo'nun çıtası çok yüksek. diğer şirketlere göre ortalama bir dizi ama hbo için en kötü işi oluyor.

dizi değil, parçalar kopukluğu adeta. bunu da sivri zekalı çakma entelektüel arkadaşlar "çok iyi abi, varoluşsal ve kafamda soru işareti bırakmayı beceriyor. " diye yorumluyor. kurgunun kötü olması varoluşsal sorulara sürüklüyor insanları. her önüne gelen dizi-film eleştirmeni zaten.
  • o 2. sezon finali olmamış hocam. ol ma mış . daha doğrusu olmuş da çorba olmuş.

--- spoiler ---

tamam anladım konuyu bu kadar dallandırıp budaklandırdıktan sonra ancak böyle bi final kurtarırdı. tamam hostların işkence görmeyecekleri ve bulunamayacakları vaadedilmiş sanal topralar * fikri fena değildi. tamam park aslında hostların davranışlarının gözlemlendiği bir yer değil misafirleri incelemek hatta kopyalamak üzere inşaa edilmiş bi yer.

ama bu şekilde park fiili olarak sona ermiş oldu.

çok feci yanılmıyorsam park dışına çıkabilen host yanına 5-6 tane bilinç aldı. biri bernard biri sarı gacı *. diğerleri şu an muamma. üçüncü sezonda sanırım mücadeleyi insanların dünyasına taşıyacaklar ve muhtemelen isaac asimov kitaplarından da esintiler seyredeceğiz.

--- spoiler ---
91 entry daha