şükela:  tümü | bugün
 • şimdi dizide teddy siyahlı adama sıkıyor ama öldüremiyor. ondan sonra süt içen adam ordaki iki misafire sıkamıyor. yav sıkabiliyorlar mı sıkamıyorlar mı? sıkabiliyorsa zarar veremiyorlarsa niye sıkmıyor süt içen ayrıca sıkıp öldüremiyorsa nasıl öldürecekler insanları?
 • sıkıyor ama etkili değil. büyük ihtimal sentetiğe işleyen insana işlemeyen bir alaşım var orda (salla). ben de merak etmiştim nitekim açıklama yapılmadı henüz. muhtemelen ileride verilir. verilmeye de bilir. verilmek zorunda değil bence. izleyicinin teknik bilgisine ya da hayal gücüne ya da tech birikimine bırakılmış olabilir. öylesi daha hoş.
 • --- spoiler ---

  inanılmaz olmadığı şurada dursun ortada mantık hatası da yoktur. şöyle ki;

  orası bir oyun parkı. binlerce (en az) dolar para vererek girdiğiniz bir parkta, parkı oluşturan öğeler tarafından öldürülme riskini almak istemezsiniz. ticaretin doğasına terstir bu. haliyle bunun için önlemler alınmıştır. kullanılan silahlar ona göre ayarlıdır. yani "bir robot bir insana zarar veremez" (asimov'un robot yasasına saygılar sevgiler) kuralı hakimdir fakat oyunun içinde "diğer insanlar" faktörü söz konusu olduğundan (x müşteri alkol alıp y müşteriye de sıkabilir onu robot gibi düşünerek. sonuçta robotların mümkün olduğu kadar insana benzediği, insan gibi davrandıkları, hatta robot olduklarını bilmedikleri bir dünya orası. her şey "oyunun hikayesinin" en gerçekçi şekilde yaşanması için.. hadi robot gibi düşünmeyi geç, art niyetli olarak da sıkabilir.) işi direkt silahları ona göre ayarlayarak çözmektelerdir.

  "nasıl öldürecekler insanları?" sorusu yüzeysel olmuş. öyle bir amaçları yok. o amacı güttükleri bir şekle evrilirse hikaye, o kadarını da hesap ederler artık o kadar akıllanan, bilinçlenen makinalar. diziyi "eki eki insanları öldürecek robotlar" yüzeyselliğinde izliyorsanız hiç izlemeyin. o kadar 10 numara replikler dönüyor dizide. azıcık onların içine girmeye çalışın.

  --- spoiler ---
 • "(b) statistically speaking, you are more likely to die from lightning strike than to die while in a delos park. however, the following causes of accidental death have occurred within the delos destinations compound: buffalo stampede, self- cannibalism, accidental hanging, drowning, 3rd-degree burns, autoerotic asphyxiation, blunt force trauma, allergic reaction to non-native plant life, falling from great heights, common manslaughter, tumbleweeds. you absolve delos, ınc. of any wrongdoing if you or anyone in your party suffers bodily harm while using the service, and you agree to not sue or prosecute delos, ınc. or any of the smaller entities falling under the delos corporation."

  daha önce birbirini öldüren olmuş.
 • 1973 yılında çekilen westworld filmine göre, gerçek insana doğrultulan silah ateşlenemiyor. dediklerine göre sensörü ile kan basıncını algılayıp günveli moda geçiyormuş (yersen)

  dizi de ise bazen ateş edip zarar veremiyor, bazı durumlarda ise hiç ateş edemiyorsa tutarsızlık var cidden.