şükela:  tümü | bugün
  • artık nasıl bıkmışlarsa bundan gayri işimdeyim gücümdeyim elleşmeyin üzerim diyen kadınların kısaltması. uzun hali: women going their own way.

mgtow'den tanıdık ama farklı. o oluşumda kadın cinsiyetine yönelik aşağılayıcı genelleyici söylemlere denk gelmek daha olasıyken bunda en azından ben doğrudan erkek cinsiyetini aşağılayan ve yapısal problemleri indirgeyen bir yaklaşıma denk gelmedim. daha çok etiketlere karşı bir itiraz var. aynı karşı duruşu bazı feminist söylemlere karşı da geliştirmişler ki enteresan bir nokta. iyi bir okuma ve analizi hakediyor. buralar henüz dutluk ve kadınlara yönelik nefret söylemiyle feminaziğ bunnnaaar çığlıklarıyla boka batmadan not düşeyim dedim.

edit: women yerine woman yazmışım, @1123581321 uyardı, dikkat için teşekkürler.
  • hahahahas2tir diyorum.
    ancak cikariniz olmadikca bu yola gidersiniz..
    dedikleri ile dusundukleri ve gercekleri daima farkli olan canlilar sizi...
  • 1. erkeklere ihtiyacımız yok! tek başımıza da güçlüyüz!
    2. feministlerin bize ne yapmamız gerektiğini söylemelerine de ihtiyacımız yok!
    3. kendi yolumuza gidiyoruz! geleneksel cinsiyet rollerini reddediyoruz!
    4. ama feminist de değiliz!
    5. bir dakka, ayrılıkçı feminist olabilir miyiz acaba?
    6. yok yok feminist değiliz biz.
    7. mind blown

buradan bakınca bir post-wall sendromu gibi görünüyor.

--
    ilgili:
    (bkz: feminizm/@yin)
  • aklı başında, zeki kadınların geldiği nokta, gideceği yol olabilir..
    (bkz: sevgili edinme konusunda hiçbir şey yapmayan insan)

bir önceki entry’deki çomara sorsanız kesin redpill vs akımlarının takipçisidir. gerçekten çok komiksiniz. cidden bak. redpill’ciler için ayrıca (bkz: #70455495)

ekleme: bir önceki entry yazarı kaçmış
  • işlerin kesat olduğu başlık.

(bkz: no offense)
  • olmayan akımdır. başlığın suspus olmasından da belli.
  • çok değiller, ama az da değiller.
    ya da ben buna inanmak istiyor da olabilirim pek tabi.

mgtow'larla bir olup bu toplumsal düzeni alt üst etseler keşke.
  • genel itibari ile haklı bulduğum bir sitemdir! nasıl ki feministliği savunuyor ve destekliyorsam aynı şekilde erkeklerin de savunulması gereken tarafları olduğunu düşünüyor, katılıyor ve destekliyorum kişisel bazda!

ekleme: gel sen bu başlığı mgtow diye oku!
  • bir kadın olarak tüm kadınların içine girmesi gereken akım,

başlığın suspus olması mgtow gibi bir reklam ürünü olmamasından kaynaklanır, az entry girilmesi bu akımın varlığının hiç olması demek değildir.