şükela:  tümü | bugün
 • oktav düşüren bi gitar efekt pedalı
  şu anda sadece digitech üretio
  350$

  a perfect circle , ratm, korn, coal chamber .. kullanıcılarından
 • ayni zamanda bir takim gavurlar bizim kirk yillik tremolo bar'imiza gidip whammy bar diyorlar, ama yine guzel bir ayrinti vermek gerekirse genelde steve vai notalarinda "whammy bar flutter" diye bir takim hareketler vardir, acep sadece jem ve universe'deki ozel floyd rose'lar ile yapilmaktadir dedirtir.
  (bkz: ne dedim ben $imdi)
 • gitardan kavgacı ya da bir şeyler isteyen kedi miyavlaması çıkaran edevat. biraz daha kıvamını tutturursanız, size içki masasında dert yanan uzaylı sesi bile* verdirtebilir.
 • john scofield'in de kullandığı pedaldır.
 • muse sololarında da dikkatleri üzerine çeken pedal.
 • expression pedalının tam inik olduğu durumda gitarın mevcut oktavında, tam basılı olduğu durumda da bir üst oktavda ses veren, size bir nevi bir oktavlık bend fırsatı tanıyan efekt. whammy ismi altında digitech'e ait olmasının yanı sıra diğer bilimum efektörde de farklı isimler altında bulunabilen bir arkadaştır.
 • acayip zevkli bir pedal. oylece takilirken bile insanin eli otomatikman like a stone un solosuna yelteniyor nedense.
 • killing in the name bu efekti meşhur eden şarkılardan biridir, belki de en önde gidenidir.
  (bkz: tom morello)
  (bkz: rage against the machine)
 • hmm whammy sahip oldugum en iyi effekt aleti diyebilirim
  digitech in 90larin basinda ürettigi ,ferrrari kirmizisi rengi ve büyüklügü ile göze batan ,yeni versyonu ile midi özellikli süpper bir alettir.
  1-2 oktav yukari ,1-2 oktav assagi ,dive bomb ,ve cesitli harmonizer özelliklerini barindirir.pekcok effekt aletinde hatta digitech in kendi multiefekt cihazlarinda yer alsada ,ton kalitesi olarak hicbiri yanina yaklasamaz.12 volt ile calisir.
  özellikle artificial harmonics ile cook ilginc sesler üretilebilir.pekcok gitarist icin ; tipki wah gibi ; still yaratmayi mümkün kilar.
  iyi bir delay we sinth soundlari ile birlestirildiinde gercekten ucuk sesler elde etmek mümkün.
  guitar rig icinde en ön siarada bulunmasi sart.yani efekt zincirinin ilk halkasi konumunda bulunmali.yoksa signal üzerindeki deisiklikler beklenenin disinda gelisebiliyor.üstelik haz vermiicek signal demetleri seklinde kendini gösterebiliyor.pil destegi yok , zira 17 adet led yi pil ile calistirmak oldukca pahali olsa gerek.
  harmonizer kombinasyonlari ise söyle:
  octave ^ octave v
  v 5. v 4.
  v4. v3.
  ^5. ^7.
  ^5. ^6.
  ^4. ^5 .
  ^4. ^3.
  ^b3. ^3.
  ^2. ^3.
  detune özellikleri ,
  shallow ve deep.shallow daha yumusak ,deep ise oldukca belirgin bending olanagi sunuyor.bazi sololarda gercekten ilginc sonuclar elde edilebilir.
  whammy özellikleri , ^2 octave , ^1 oktave(killing in the name of un solosundaki hali) , v2 oktave , v1 oktave , dive bomb ve drop tune.
  drop tune olayi süpper ,eger mi den re ye gecilecekse gitarin bastan akor etmek yerine direkt pedalla hersey halloluyor.süpper
  sadece solo amacli da diil ,özellikle ritm konusunda cok yaratici fikirler sunuyor insana.bir anda 4 oktav farki ton secenekleri sunmasi inanilmaz.
  parasina deyicek alet.