şükela:  tümü | bugün
  • zamanının en iyi hoparlör üreticilerinden olan wharfedale'in bookshelf model hoparlörü.

alt-orta seviyenin en iyilerinden biri. dengeli bass ile düz ve yumuşak ses öne çıkan özellikleri.

bu fiyat seviyesindeki tüm hoparlörlerden beklenebileceği gibi ürettiği ses çok net değil, hatta müzik kaynağına bağlı olarak boğuk bile denebilir. ama nitelikli bir amplifier/receiver'la plak, cd ya da en azından flac filan dinleniyorsa temiz, insanı yormayan bir ses almak mümkün.

görüntüsü güzel, gavur tabiriyle classy. ama bu segmentte kalite standardını q acoustics ve monitor audio'nun belirlediğini unutmamak gerekiyor. ben walnut olanı çok beğenerek aldım; görenlerin de dikkatini çekiyor.

5+1 sistemde rear olarak kullanmak için çok uygun değil diyorlar forumlarda, bilmiyorum. ben 2 kanallı amplifier üzerinden televizyon ve projeksiyona bağladım, gayet memnunum.

wharfedale'in kuleleri için çok olumlu bir yorumda bulunamam; ses içine sıkışıyor ve netlik sorunu gayet belirgin. ama bookshelf'te, "makul" fiyatlı hoparlör arayanlar için gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.