şükela:  tümü | bugün
  • olay konuşmanın tam metni şöyledir:

"big games easy than the other games. unfortunately. everytime is we have the control the games, under the control the games, during the games. we have the some possibilities, some big chances, some big okazyons, something like that but what can i do, sometimes? and it's the fıdbal, that's the fıdbal. something happened. everything is something happened. but anyway now is in the tabela, we have to seen the situation, now is second position. and one point more. i dont want to see the back, i want to see the front."
  • müthiş bir çaresizlik ifadesi. artık yapacak hiç bir şey kalmadığında, bıktığınızda cuk oturuyor. karşınızdaki türk olmasa da ses tonundan, ifadedeki güzellikten anlıyor. kullanın, kullandırttırın. it is the life, that is the life...

- noldu abi anlaşabildiniz mi?
    + yok yürümez artık diyor..
    - barışırsınız abi ya..
    + ne bilim off.
    - tekrar görüşsen? konuşsan?
    + olmuyor işte, what can i do sometimes... off off
  • amerika'da okuduğum süre boyunca her şeye bunu söylememden dolayı amerikalı oda arkadaşlarıma ve ardından hiç tanımadığım bir sürü insana yayılan, okyanusun öbür ucunda bile popularitesini koruyan efsanevi fatih terim cümlesi. bazen ne yapabilirim ki?
  • (bkz: in the tabela)
  • what can i do?!, sometimes... şeklinde telaffuz edilmiş muazzam bir fatih terim vecizesi.
  • izlerken sandalyeden yuvarlanmama sebep olan fatih terim incisi.
    ne kadar gülsem de taktir etmekten geri kalmadım. zira hata yapmaktan korktuğu için konuşamayan bir çok insanın aksine paldır küldür de olsa konuşmuş ne anlatmak istediği anlaşılmıştır. ben tam ingilizce bilmiyorum şu çevirmeni kullansak daha mı iyi olur hesaplarına düşmemiştir. bu hareketi içimde kurtlar vadisi afrodizmalarının dolaşmasına sebep olmuştur ; sonunu düşünen kahraman olamaz !!
  • what does come from my hand? diye devam etmesi muhtemel bir fatih hoca kalibi.
  • google translate çevirisi 'ben bazen ne yapabilirim' olan ancak anlaşılması için sayfalarca yazı yazsak derinliğini anlatamayacağımız cümle ya da deyim mi desek artık. ayrıca nick arayışlarıma son veren , duyduğum andan beri hayatımdan eksik etmediğim motto.
  • uc aylik oglum agladiginda onu susturmak icin her yolu denemissem ve hala susmamissa yuzune bakip soyledigim cumle. caresizlik daha iyi anlatilamazdi.