şükela:  tümü | bugün
 • türkçe'ye tepki olarak doğmuş bir arkadaşımız.

  bir girdisinde: "opsiyon" yerine "obsiyon" yazmış, ben de yazdığının altına bir entry (bkz: #100368215) yazıp, alay ettim bununla... ee alay etmeyeceğim de ne yapacağım? hayatı boyunca zahmet edip 2-3 tane kitap okusaydı da kendisiyle dalga geçtirtmeseydi, bana ne?

  rezil olmamak için yanlış yazdığı kelimeyi "opsiyon" olarak düzelttikten sonra bana şöyle bir mesaj atmış:

  "senin gibi nokta yerine 3 nokta koyan bir gerizekalı tarafından yazım kuralı alacak değilim."

  gördüğünüz gibi bu cümlesi de hatalı... türkçe'de: "yazım kuralı almak" diye bir şey yok, "yazım kuralı öğrenmek" denilebilir ama eğitim durumunuz "ilkokul terk" ise üç noktanın ne olduğunu da bilmezsiniz, "senden yazım kuralı almam" gibi 5 yaşındaki çocukların kuracağı cümleleri de kurarsınız, normaldir.

  hatta belki de o kadar acınası birisisinizdir ki daha doğru şekilde: "geri zekalı" yazmayı bile bilmezsiniz, yazım hatası yapmadan karşınızdaki kişiye hakaret etmeyi bile beceremezsiniz.

  bu arada bana gönderdiği hakaret içerikli özel mesajın tam ekran olarak görüntüsünü de aldım, lazım olur diye bilgisayarımda saklıyorum. biraz daha kafamı bozarsa tck 125/1'den hakkında kamu davası açılması için savcılığa şikayette bulunacağım ve inşallah kendisinin adli sicil kaydında küçük bir leke bırakacağım. adliyeye çok yakınım, elimdeki ekran görüntülerini ekine koyup dilekçeyi vermek sadece 1 saatimi alır. daha önce birkaç defa yaptığım bir şey olduğundan ne kadar süreceğini iyi biliyorum.

  hadi bir kere daha haddini aşsın bakalım, sabırsızlıkla bekliyorum...