şükela:  tümü | bugün soru sor
 • noomi rapace'ı birden çok rolde izleyebileceğimiz, yönetmenliğini tommy wirkola'nın yapacağı bağımsız bilim kurgu draması.
 • son yıllarda gördüğüm en orijinal senaryoya sahip film.
 • yayın tarihi 18 ağustos 2017. filmin haklarını netflix almış.

  hansel & gretel*'ın yönetmeni olan tommy wirkola yönetmeliğini üstlenmiş. senaristleri ise max botkin ve kerry williamson.

  konusu;

  yakın bir gelecekte dünya nüfusu kontrol edilemez boyutlara ulaşıp, kaynaklar tükenip, kıtlık baş gösterince, bütün ailelere tek çocuk kotası konulmuştur. fazlalık çocuklar devlet tarafından öldürülmektedir. böyle bir ortamda yediz çocukları olan bir baba (willem dafoe), çocuklarını evinde herkesten saklayarak büyütür. haftanın yedi gününün isimleriyle adlandırdığı kızları haftanın 1 günü sırayla dışarı çıkmakta, evin dışında ortak karen settman (noomi rapace) kimliğini kullanmaktadırlar. bu şekilde artık yetişkin olan yedizler, günün birinde pazartesi'nin eve gelmemesiyle hep birlikte dışarı çıkap kardeşlerini aramak zorunda kalacaklardır.

  oyuncular;

  noomi rapace, willem dafoe, glenn close, marwan kenzari ve robert wagner

  imdb linki
 • netflix, 20th century fox başkanını göt etmeye devam ediyor*. şurada yayınlanan filmler, televizyon filmi kategorisine girdiğinden oscar'a aday olamıyorlar ya, yakında o kuralı da kaldırırlar. noomi rapace, willem dafoe, glenn close başrollerde. noomi rapace 7 farklı karakteri canlandırıyor. konu olarak, orphan black esintileri var, yani fragmanda gördüğüm kadarıyla, tabi burda kardeşler bir birlerinden haberdar.

  * televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. insanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemezler.
  daryik f. zanuck twentieth century fox'un başkanı 1944

  edit: ben bu film oscar'a aday olur demedim. netflix original filmler için genellemede bulundum.
 • bir televizyon filmi olduğu fragmandan belli olan, her yerinden ucuzluk akan film. yine de senaryosu güzel.
 • v for vandetta, children of men ve minority report'un genetik çaprazlanması ile ortaya çıkmış bi ucube. göz boyayan teknolojik soytarılıklar da cabası. kısaca kötü bir film.
 • --- spoiler ---

  tuesday yakaladığında bütün senaryonun kafamda canlandığı film kimin hayatta kalacağına kadar tahmin edilebilir.adamin sevgilisi olan kardeşle diğer kardeş arasındaki farkı anlamaması saçmaydı.bir de identical yediz mümkün mü sanmıyorum ama en ufak bir fikrim de yok
  --- spoiler ---
  bunun dışında güzel filmdi.
 • pazartesi'ye ne oldu veya seven sisters. kesimine biraz daha özen gösterilip 90 dakika yapılabilirmiş.

  --- spoiler ---

  * filmin sonlarına doğru* türkçe şu cümle duyulmaktadır: "arkada kaldın arkada, gel buraya."

  * cayman 2073: together we survive

  * o rolü, o güne vermeleri de manidar olmuş.

  --- spoiler ---

  (bkz: en az 3 çocuk doğurun)
  (bkz: en çok 1 çocuk doğurun)