şükela:  tümü | bugün
  • başrollerini julianne moore, steve coogan ve alexander skarsgård'ın paylaştığı 2012 tarihli film.
    http://www.imdb.com/title/tt1932767/
  • (bkz: 32. uluslararası istanbul film festivali)'nde gösterilen tatlı bir film. kısa incelemesi için; http://www.sineofrenik.com/…tivali-what-maisie.html
  • fazla kasmadan vermek istediği duyguyu ve mesajı vermiş film. benim kriterlerime göre iyi bir film değil. hep aynı tonda, kıvamda, tempoda devam ediyor. sıkıldım açıkçası.

mesaja gelince ne kadar iyi kalpli, başarılı insanlar olursanız olun bakamayacaksanız çocuk sahibi olmayın.
  • içim parçalandı, yeminle şiştim seyrederken. dünyanın en güzel varlıkları olan çocukları hiç mi hiç haketmiyoruz. o kadar da uslu mini mini bir yavru. yuh herhalde iyice yaşlandım, ağlayacağım valla.

rahmetli anneannem derdi büyüdükçe dangalaklaşıyorsunuz diye. öyle ananecim, cihanşümul bir durum.
    filmi seyredin, çocukları da sevin lan.
  • ana fikri şirret bir kadınla sakın evlenmeyin, evlenirseniz ondan çocuk yapmayın, yaparsanız da sakın ona bırakmayın yoksa bütün hayatınız mahvolur olan film; tüm mesaj da küçük kız üzerinden veriliyor.

film bütün hayatı kendisine ve kocasına zehreden bir kadının hayatını anlatıyor, budur.
  • çocuğu olan herkesin izlemesi gereken, hayatla ilgili ders de çıkarabileceği duygusal drama. bence çok iyiydi.
  • henry james'in 1897'de yayımlanan kitabı. aynı isimli film de bu kitaptan günümüz new york'una uyarlanmıştır.

julianne moore bir röportajında bu filmdeki rolüne hazırlanmak için (bkz: courtney love) ve (bkz: patti smith)'ten ilham aldığını söylemiştir. filmde canlandırdığı karakter onlar gibi bir rock star, aynı zamanda da bir anne.
  • filmin sonundaki sarki icin buraya
  • filmde alexander skarsgård'ın canlandırdığı karakterin "ben çocukken monopoly oynamamıza izin vermezlerdi. iş birliği ve barışcıl şeyler aşılamaları gerekiyordu." şeklinde kurduğu cümle bir çocuğu yetiştirirken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin özeti gibidir. filmin geri kalanı da bir çocuğa yeterli mutluluğu verebilmek için onun öz annesi ve öz babası olması gerekilmediğini anlatır.
  • bu dünyada insan gibi bir çocuk yetiştirmenin zorluğu üzerinde zaman zaman düşünüp bir çıkar yol bulamayan şahsım için bu film hem 'böyle bir kızım olsa...' hayalleri kurdurmuş hem de böyle ebeveynden böyle bir çocuk yetişmesi akılda soru işaretleri uyandırmıştır. buna mukabil en nihayetinde bir filmdir ve gerçek hayat çıkarımı yapabilmek için güzel maisie'yi bir de ergenlik sonrası görmek gerekir.