şükela:  tümü | bugün
 • vampirlerin günlük mücadelelerini irdeleyen mockumentary.
 • viago, vladislav, deacon,peter adli dort vampirin derbeder ev arkadasligi uzerinden gundelik modern hayat, olumlu insanlarla olan iliskiler ve bir turlu ayak uyduramadiklari gelisen teknolojiyle olan etkilesimlerini inceleyen yeni zelanda yapimi surukleyici bir komedi filmi.

  hemen hemen her sahnesinden keyif alarak izleme olasiliginiz yuksek. belli ki oldukca dusuk bir butceyle cekilmis, kimi teknik ekipmanlar peter jackson tarafindan hediye edilmis kendilerine( beni filme davet eden cekirdege cigdem diyen izmirli hatunun yalancisiyim, filmden sonra kiwi sarabi icip icip birseyler soyluyordu tam anlayamadim)

  anlatim teknigi olarak seyircilerle filmin basindan sonuna kadar dogrudan bir temas var. bu tabi icerige absurdluk katiyor ama zaten yapimi ilgi cekici kilan en onemli etkenlerden birisi de bu olmus. kamera her sekansta size ozel calisiyor. hayatini sizin icin tehlikeye atan kameramanlar bile var daha ne diyeyim!

  vampirler ve kurtadamlar arasindaki kadim nefrete, vampir avcilarina iliskin zekice gondermelere sahip, adaptasyon sorunu yasayan vampir aleminin dertlerini, beklentilerini ve hatta hayallerini irdeleyen kahkahasi bol bir yapim olmus. favori karakterim, geceleri uclu-dortlu takilan christian troy kilikli vladislav oldu. eleman yaklasik 400 kusur yasinda ve anlasilan hicbir gecesi bos gecmemis... bir de bize bak, kahpe felek!
 • estonya film festivalinde yeni zelanda'li arkadasimla beraber izlediğim film. cok eglenceli ve farkli bir film olmus. oyuncular yeni zelanda'da unlu oyuncular ve yapimcilarmis. cok samimi ve güzel, oldukca güldüren bir film. aksanlari dışında herseyiyle begendim.
 • "konusu ilginç, ama nereye kadar sündürülebilir ki?" sorusuyla yaklaşanlara "umduğunuzdan çok daha başka bir şey bulacaksınız" diyerek karşılık vereceğim yeni zelanda ürünü film. izlemeye başlarken kullanılan anlatı tarzının bir noktadan başlayıp başka bir noktaya doğru olgunlaşan bir hikaye oluşturmaya uygun olmadığını düşünmüştüm -kabahatim büyük, artık biliyorum. aralarında nesil farkı olan bir grup vampiri ev arkadaşı yapmayı düşünen bir ekibin illa ki üreteceği eğlenceli fikirler vardır dedim kendime. bu eğlenceli fikirlerle vakit geçirip tükenmeye başladıkları noktada düğmeye basıveririm derken ne olduysa oldu, kendimi bir hikayenin içinde yuvarlanırken buluverdim. sinemacı olmasam da burada ustaca bir kandırmaca olduğunu sezebiliyorum. faillerinin takipçisi olacağım. önerilir.
 • izleme şerefine nail olduğum film.

  izlerken aklıma office geldi. office'i de çok beğenirim bu arada. kurtadamlara çok güldüm.* ayrıca vladislav da baya komik bir karakterdi. neyse, bence izlenmeye değer bir yapım olmuş. bu arada izlemeden önce en azından ingilizce altyazısının çıkmasını beklemenizi öneriyorum, zira adamların aksanı ağır baya. bazı yerlerde geri almak zorunda kaldım filmi.
 • sevimli ve eğlenceli bir film. peter bile sevimli.
 • flight of the conchords sevenlerin heyecanla izleyeceği bir mockumentary.

  içinde tanıdık sima yok diyene de pek alındım çünkü filmin içinde jemaine clement'ten bolca var. zaten kendisi filmin metin yazarlarındandı yamulmuyorsam.
 • son zamanlarda izlediğim, esprileri zekice yazılmış, orijinal konulu filmlerden biri.

  filmde vampirler ile kurtadamların tartışma yaşadığı tepe, lord of the rings fellowship of the ring'de frodo ve hobbitlerin ring-wraith'den kaçıp ağacın köküne saklandığı yermiş.

  http://img1.wikia.nocookie.net/…kson_ringwraith.png
 • komedi pek sevmesem de bayağı eğlenceli bir film olmuş what we do in the shadows. belgesel havasında çekilmiş, çok da güzel ve yaratıcı olmuş. ufak tefek mantık hataları var ama gayet eğlenceli olmuş.

  bir de son yıllarda vampir filmlerine farklı soluklar getiriliyor, çok hoş oluyor. låt den rätte komma in, bakjwi ve only lovers left alive bunlardan bazıları. klişe korku öğeleriyle dolu vampir filmlerinin aksine bu gibi vampir temalı filmler her açıdan çok daha keyifli ve estetik oluyor. what we do in the shadows da bunlardan biri.
 • çok hoş bir filmmiş. bir evde yaşayan, farklı kuşaklardan 4 vampirin hayat mücadelesini anlatan yeni zellanda yapımı 1saat20dakikalık belgesel çekimli mizahi bir film. sulu amerikan komedilerinden değildir. "the it crowd" tadı aldım ben.