şükela:  tümü | bugün soru sor
  • foalsun yeni eseri. ben tatmin oldum.
    buyurun sıcak sıcak;

http://www.bbc.co.uk/programmes/p02twjqd
  • https://www.youtube.com/watch?v=iuqqiawcqba

muhteşem foals şarkısı! ama öyle böyle değil!!

internette bazı bazı okuyorum "nerde abi foals'un math rock esintileri" falan demişler. foals her zaman math rock öğelerini kullanır, kullanacaktır da. keza bu şarkıda da bazı yerlerde çok ciddi math rock kokan yerler mevcut! gerek time signature olarak gerek yapısal olarak. evet, yannis'in sinek vızıltısını andıran tiz ve muted notaları yok belki single'da ama o kadar muhteşem bir iş çıkmış ki ortaya, orgazmlardan orgazm beğendim dinlediğim ilk dakikadan itibaren!

şarkıya gelecek olursak: tamamen "çiğ, saf ve bastırılmamış duyguların" oluşturduğu bir enerjinin patlaması olduğunu düşünüyorum. özellikle 2:45'te başlayan o muhteşem bir melodikliğe sahip bridge kısmı ve üzerine gelen tırmanış ile adamı çok ciddi silkeleyen bir iş çıkmış ortaya. daha fazlasını söyleyemiyorum, zira bu kadar duygu patlamasının içerisinde ben de ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim, adrenalinden ellerim falan titriyor.

eski albümlerden karşılaştırma yapılabilecek tek şarkı sanıyorum providence. ama providence'tan daha ağır, daha vakur, daha agresif, daha sert, daha duygu yüklü.

foals değişimin ne olduğunu herkese hatırlatan, deneysellik konusunda bu iğrenç müzik piyasasındaki diğer bütün gruplar için doz ayarı veren, "müzikte olgunlaşmak" kavramının ne olduğu hakkında ders verebilecek bir single ile gelmiş karşımıza, öyle bir hoşgelmiş ki!
  • hayvanlar gibi güzel foals şarkısıdır efenim.
  • tüylerim diken ola ola dinliyorum şu an albümü. yeni şeyler denemiş bu albümlerinde foals abimiz. what went down, mountain at my gates şarkıları harika denecek bir şey yok. birch tree dinliyorum şu an. foals'ın sevdiği riffler duyuyorum inhaler şarkısındakine benzer. albümün devamı konusunda önyargım olmak gerekirse : foals bu işin nasıl yapılacağını bilen bir grup.
  • bu şarkı ile dağ bayır ve yağmur çamur demeden araliksiz saatlerce koşabilirsiniz. haddinden fazla enerji dolu, fazla asabi. kendini tekrar tekrar dinletiyor.

henüz biz yaşarken yapılmış böylesine mis şarkıları dinleyebiliyor olmamız mutluluk sebebi.

albümün geri kalan şarkıları;

(bkz: mountain at my gates)
    (bkz: birch tree)
    (bkz: give it all)
    (bkz: albatross)
    (bkz: snake oil)
    (bkz: night swimmers)
    (bkz: london thunder)
    (bkz: lonely hunter)
    (bkz: a knife in the ocean)
  • yılın albümü.
  • elektronik müziğe batmış bünyemde tekrardan rock rüzgarları estirmeyi başarmış harika bir foals albümü.
  • şu bbc radio video'sunda yannis iyi gaza geliyor o küçücük alanda, şarkının kendisi de zaten epey bir enerjik.

sözleri şöyle:

bir [verse 1]
    i buried my heart in a hole in the ground
    with the lights and the roses and the cowards downtown
    they threw me a party, there was no one around
    they tried to call my girl but she could not be found

[verse 2]
    i buried my guilt in a pit in the sand
    with the rust and the vultures and the trash downtown
    so don't step to me, kid, you'll never be found
    cause while you were sleeping, i took over your town

[chorus]
    when i see a man, i see a lion
    you're the apple of my eye, of my eye, of my eye
    you're the apple of my eye, of my eye, won't ya

[verse 3]
    i fell for a girl with a port white stain
    i knew her initials but never her name
    i tried and i tried and i was never the same
    [?] and i'm forever changed

[chorus]
    when i see a man, i see a lion you're the apple of my eye, of my eye, of my eye
    give up my money, give up my name, take it away
    give it away, i'll give it away, i'll give it
    when i see you mad, i see a lion
    when i see you mad, i see a lion

[bridge]

[outro]
    i'll give it away, give it away, i'll give it
    i'm a sympathetic animal, i'm a sympathetic animal, i'm a sympathetic animal
    break up the chain, i'll break up the chain, i'll break it
    give it away, give it away, i'll give it
    see you again, i'll see you again, i'll see ya
    when i feel low, when i feel low, i feel it
  • bir foals türküsüdür.buram buram aşağı essex kokar.

delirtir