şükela:  tümü | bugün
  • ing jesus ne yapardi...
    kisa yoldan wwjd diye yazarlar, hatta bunun bilezikleri falanda var takiolar.
  • what would jesus do (for a klondike* bar) versiyonu vardir tsortlerde cikarmalarda, eski bir reklama atifda bulunur, kimse kimseyi bre zindik diyerek dovmez ama. turkiye'de namaz kilan kiz resmine fotosoplan transparan bluz ekleyin, arabanin arkasina koyun bakalim nolcak.
  • ders calismakla alakali olarak 'what would asians do' olarak transformasyon gecirmis cumle.
    [are you in academic trouble? do you need guidance? just think...what would asians do?]
  • surada bahsi gecildigi uzere aslinda bu soruya verilen cevapla bireyin kendisinin ne yapacaginin arasinda hicbir fark yoktur, hatta adamlarin beyin taramalarinda kendi fikirleri uzerine dusunmekle tanrinin iradesi uzerine dusunmek arasinda hicbir fark yok. boyle ikiyuzluluk olmaz.

not: butun dinlerde tanrinin emellerini, isteklerini, aklini kavrayabildigini dusunen herkes icin gecerli bu, sadece hristiyanlar icin gecerli diye birsey yok.
  • chuck palahniuk'un tıkanma (choke) adlı kitabının kahramanı victor mancini bu soruyu biraz değiştirip kendisine what wouldn't jesus do* şeklinde sorar.
  • yakında wwjd şeklinde dövmesini yaptıracağım motto.

hristiyan olsun olmasın herkesin düşünmesi gereken soru. ben hristiyan'ım. ancak olmadığım zaman dahi "isa'yı takip edeceğim" derdim. öyle yüce bir insan, öyle güzel bir kişilik.

şimdi düşünüyorum. isa olsaydı ne yapardı? her konuda bunu düşünmeye çalışıyorum. ve sık sık ilk taşı günahsız olan atsın sözü geliyor aklıma. çok daha nezih, nazik, sabırlı, affedici bir insan oldum. kişisel duygusal ilişkilerimden tutun, sokaktaki dilenciyle ilişkime kadar bu mottoyla hareket ediyorum.

türkiye'den siktir olup gitmek başlığını ilk açanım rasyonel perspektif nick'iyle. bugün yine küfrederken insanlara içimden, düşündüm. "isa olsaydı ne yapardı? isa ne yapmıştı?" isa, kendini çarmıha gerenler için tanrı'ya dua etmişti. "onları affet baba. gerçeği bilmiyorlar." demişti. durdum ve dua ettim. tanrı türkiye'ye esenlik versin, yöneticilerinin kalbine dokunsun.

en çok en sevmediğine dua etmek gerekir.

düşünün ve öyle hareket edin. isa olsa ne yapardı?