şükela:  tümü | bugün
 • kısaca özetlemek gerekirse (bkz: lanterno magico) (bkz: hayatı sinema olmak)***
 • bu insanın farklı bir yeri var hayatımda, nerden başlasam ki. tanışmamıza vesile olan sevil korumun makro iktisat dersinden mi başlasam? yoksa beni ta kayıttan tanıdığını sölediği anda hissettiğim gururdan mı, yoksa süpürge * yollarını arşılandığımız günlerden mi? sevil korum un :
  -bak kızım bu oğlum da sinemayla ilgileniyor, tanışın konuşun bakıım.
  sözleri hala kulaklarımda çınlıyor.
  tanıdığım ilk andan bu yana, uluslararası ilişkiler bölümünün ne kadar gereksiz olduğundan bahsedip` :buna rağmen notları acaip iyidir`, sinemaya olan ilgisi üzerinde tam gaz ilerlemektedir. beni de bir şekilde bulaştırır her işine. hepsine de seve seve girerim. kimi zaman süpürge yoldaşı, kimi zaman yazılarının editörü, kimi zamansa çekilecek filmlerinin hayali yönetmen yardımcısı ve asistanı ,zaman zaman özel fotografçısı, geriye kalan zamanlarda da onun deyimiyle bir anne şevkatiyle yaklaşan arkadaşı.
  neye bulaşsa başarıyor bu çocuk. her zaman ;her konuda, ne zaman isterse elim kolum kanda , hamurda , çamurda nerde olursa olsun bir çırpıda yanında olacağım.
  hiç kurtuluşu yok yani benden. kısacası hoşgelmiş aramıza...
 • konuşmaya önce dürtükleyerek başlamak isterim, aparatımız müsait değilse canım salla sen ordan sandalyeni bakayım diye bilinç altından talimat veriyorum kendisine;
  çok purofeşınıl "beni bu ödüle layık gördüğünüz için lalala" sinema adamı karizmasının ardında bildiğin ilgi manyağı çocuk yatmakta hayır hayır alenen başınızda tepinmektedir, beni de tramplenlerden hoplama zıplamaya etrafa su sıçratmaya teşvik etmektedir, trt için gül bahçelerinde musiki klipleri çekelim ardından da maket komando ekşın filmleri çekelim diye önerilerde bulununca da tuhaf bir ifade takınıp panikle nerde benim entel yönetmen fularım ya diye etrafa bakınmaktadır, oysa fekat o ödül töreninde çekilen görüntüleri iyi incelerseniz o smokininin altına çarli tshirtü giymiş olduğunu farkedeceksiniz, tey tey fularmış papyonmuş..
  insanların çalışmalarına pozitif yaklaşımının getirilerini umarım fazlasıyla alır hisseder diye araya temenni sıkıştırıyorum ki gece vakti panik nevrotik kendine harap etmelerine arada son versin hakettiğini bilsin bu denli çekingen kırılgan olmasın yeri gelen o yerde yerli yersiz diye yandan yemiş güzzoş abla hallerimden bir bukle de sıkıştırabileyim yanına..
  buruşş li bir meyve bir sebze değildir yenmez; marlin in önüne ek olarak konmaz, süpürgeler kovalar mazallah!..
 • "elinin çamuruyla kadın işine bulaşıyor" diye ona buna sataşmaktan çekinmeyecek kadar bir kendini kaptırmışlığının hastasıyız*.. kırmızı halıda elim sende falan da oynayacağız..
 • baldan tatlı gel gör ki kryptonite ı içinde saklı; sevimliliğimi hırçınlığa çevirip "bu kadar iyi olma tamam mı" diye sarsmak iihtiyacı duyuyorum bazen kendisini, çünkü bir noktadan sonra villianların verdiği fiziksel zararları kaşıya kaşıya kabukları kanatıyor, kalkamadım şimdi yerimden sars bakayım distreakt et kendini, hıh tamam şimdi devam edebiliriz..
  beraber türkiyenin ilk fung ku filmini yaratacağız, ismimizin çılgın kız ve üç süper adam gibi filmlerle anılacağını umuyorum (mesajlarla bir yere kadar anlatabiliyorum 3 vakte not defteri kalem beraber izleyelim bir kez daha).. kendisi böyle efendi ötesi bir bey, bense kamera arkasında dominatrix e dönüşen bir kadın iken çekim arkaları nasıl olacak acaba..
  heyecanı titizliği ve becerisi laterno magico nun duruşuna bile yansıyor, çalışma sırasında gözlemliyorum kendisini hayran kalıyorum özellikle söyleşileri çok eğlenceli; fırsat vermeyenler değerini bilmeyenler ölsün! yok beddua değil gitsinler oraya buraya vursunlar başlarını..
  ha arada çok nazlı ceylandır ama seve seve çekerim tabi ara sıra afişe ederim..

  whatdreamsmaycome kötü bir ev kadını ama iyi bir handy man 3-5 tane candy man..
 • bu gece basın toplantısında verdiği "ben hiç frigo yemedim daha" demeci kitlelerde paniğe yol açmış borsayı alenen dalgalandırmıştır!!..
 • karavanın arkasındaki mavi neon ışıklarını çağrıştıracak kadar anlamlı birisi, ya da raci sıcaktan yaydırarak uzay yolu sinyali gönderdi arada bilmiyorum..
  -yerli turist oldum ben truva truva, atın içine çıktım..
  -turist ömersin sen artık; brad pitt i görüyor musun igdince?
  -yok ama çarşı da filmde oynayan atlardan birini gördüm sayılır mı?
  -..
  .. dedim ben, su süper bişi şappidi şappidi ayaklarını sok kafanı sok serin serin ama böyle canla başla bir yiğitçe bir mücadele söz konusu..
 • gün itibariyle orta yaş krizine bir adım daha yaklaşmış editöryal kuki* çikolatalı pastalar yerine yazmeyvelerinden alevli bir tabak hazırlatıp üflettik, gecenin ilerleyen saatlerinde racinin lazerli yanarlı dönerli gösterisi ile eğlence devam edecek..
 • beni msn'inden blokladigini dusundugum, hakkimda girdigi entryi silmesine uzuldugum yine de bu tavrin hakli bir sebebi vardir dedigim kisi.
 • (bkz: genç yönetmen)im