şükela:  tümü | bugün
 • çekimleri tamamlanan, seneye bu zamanlar gösterime girmesi beklenen yeni woody allen filmi. başrolde woody gibi gözlüklü, nevrotik ve yahudi bir isim var: larry david! evet! yani seinfeld ve curb'ün yaratıcısı, dünya üzerindeki en komik insanlardan biri! evet!

  woody'nin avrupa turundan sonra memleketi new york'a döndüğü romantik komedi türündeki filmin diğer oyuncuları da pek yahşi: evan rachel wood, henry cavill ve patricia clarkson. tüh ya şimdi aklıma geldi. seneye bu zamanlarda askerde olursam, filmi görmek için izne çıkmam gerekecek ve geniş dağıtıma girmeyeceği için askerlik yapacağım yerde gösterime sokulmaz muhtemelen. bu vesileyle buradan gelecekteki kendime hüzünlü bir selam yolluyor, gel tezkere gel diyorum.
 • allen'ın - bir iyi, bir rezalet - gidişatı tutarsa bir boka benzememe ihtimali yüksektir. zaten başlığında o eskiden gayet güzel kotardığı slapsticke gönderme yapan afacan mı afacan bir enfleksiyon varsa bu durum tutuyo. scarlett'in oynamadığını duyunca "kız öldü mü acaba?" diye düşünmeden edemedim.

  tanım: oskar alsa da almasa da woody klarnetçidir.
 • göründüğü kadarıyla, woody allen'ın avrupa'da çektiği dört filmin ardından new york'a dönüşünü kutlamak için çektiği "hafif" bir film. ed begley jr. ve larry david'in yanında this is spinal tap'ten vea mighty wind` tanıdığım michael mckean'i görmek umut verdi. büyük ihtimalle müzikleri de michael mckean yapacaktır. bildiğim kadarıyla kendisi woody allen ile a second hand memory'de de çalışmıştı.

  scarlett johnsson'un bu filmde oynamamasının nedeni ise filmin the spirit ile çok yakın tarihlerde çekilmiş olması olabilir. evan rachel wood'un kendisinin yerine doldurabilmesi temennisiyle...
 • filmden şöyle kocaman bir enstantane için: http://media.tribecafilm.com/…avidwhateverworks.jpg
 • dort gozlukle bekledigim film.

  edit: dort bolu iki, esittir iki. iki gozluk, dort gozluk camiyla bekledigim film esasen.
 • bal tadinda, nefis bir film..
 • ya bi dakika bu bildigimiz larry david degil mi? hani curb larry. yok yok olamaz. ulan larry david ve woddy allen! hassk... !??aa ben hangisini daha çok seviyorum bilmiyorum.

  gece gece aldığım en güzel haber! şu anda bekledigim bütün iş başvurusu cevaplarını, maillerimi falan unutturmuş, yüzümde kocaman bir gülümseme oluşturmuştur, hayat herşeye rağmen güzel cümlesini kurdurmuştur.

  ayrıca 21 ekim çarsamba filmekimi'inde gala gösterimi yapılacakmış. hausdadaas.
 • woody allen ne çekse izlenir fakat "whatever works" son dönemde çektiği filmler arasında en çok keyif aldığım oldu. film diyalog kullanımı açısından bazı eleştiriler alsada woody allen'ın tarzına aşina olanlar buna takılmayacaktır.

  --- spoiler ---

  i'm the only one who sees the whole picture. that's what they mean by genius.

  --- spoiler ---
 • kesinlikle mukemmel bir film olmus.

hesabın var mı? giriş yap