şükela:  tümü | bugün
  • twenty-five years and my life is still
    trying to get up that great big hill of hope
    for a destination

and i realized quickly when i knew i should
    that the world was made up of this brotherhood of man
    for whatever that means
    and so i cry sometimes
    when i'm lying in bed
    just to get it all out
    what's in my head
    and i am feeling a little peculiar
    and so i wake in the morning
    and i step outside
    and i take a deep breath and i get real high
    and i scream at the top of my lungs
    what's going on?
    and i say, hey hey hey hey
    i said hey, what's going on?

ooh, ooh ooh
    and i try, oh my god do i try
    i try all the time, in this institution
    and i pray, oh my god do i pray
    i pray every single day
    for a revolution
    and so i cry sometimes
    when i'm lying in bed
    just to get it all out
    what's in my head
    and i am feeling a little peculiar
    and so i wake in the morning
    and i step outside
    and i take a deep breath and i get real high
    and i scream at the top of my lungs
    what's going on?
    and i say, hey hey hey hey
    i said hey, what's going on?

twenty-five years and my life is still
    trying to get up that great big hill of hope
    for a destination
  • bana lise yıllarımı hatırlatan 4 non blondes şarkısı.

liseye yeni başlamışım, acaba bu hafta kime "aşık" olsam şeklinde ortalıkta gezdiğim yıllar. şarkıcılara falan aşık oluyorum ama o beni kesmiyor, okuldan birilerine aşık olmam lazım. bütün arkadaşlarım çoktan birine aşık olmuş. benim neyim eksik?

okulumuzun bir müzik grubu var. şimdi geriye dönüp baktığımda aslında çok da başarılı, yetenekli olmadıklarını falan görebiliyorum ama o zaman bizler için elinde gitar sahnede olması adamların gözümüzde ilah olması için yeterli. ben de okuldaki kızların büyük kısmı gibi hemen acil bir şekilde gruptan birine aşık oldum. bunlar arada okulda ufak konserler veriyorlar, biz de groupie olarak her konserlerine gidiyoruz. çalabildikleri 8-10 şarkıdan biri de bu. 8 gram ingilizcem ile şarkıdan bir bok anlamıyorum ama en önde hey hey hey hey şeklinde kendimi yırtıyorum. bildiğin rezillik yani. bir sene oyunca bu böyle devam etti. benim aşık olduğum eleman son sınıfta olduğu için o sene mezun oldu. ben de ne yapayım ertesi sene mecburen başkasına aşık oldum.

"aşık" olduğum o kişilerin adlarını unuttum ama bu şarkıyı ne zaman duysam o çocukça duyguları hatırlıyorum.
  • 25 yaş ve üstünde dinlenmesi sakıncalı olan şarkılardan.

en az janisin* 25 years honey just one night ohhh yeaaa* diye yırtınışı kadar can acıtan 4 na-sarışın* bayanın tek albümlük* güzel ömrünün en nadide parçası eser.

halen kanayarak dinlemekteyiz.
  • pink abla da güzel yorumlamis ama 90 lar kusagindan biri olarak ilk yorumunu hic bir seye degismem. bir de bir basak vardi beri'de, o'na da yalvarirdik söylesin diye. 25 yas civarinda dinlenmesi biraz hüzünlendiren bir sarki. devrim filan da olmadi, yuvarlandik, küresellestik, yumuk yumuk olduk.
    (bkz: nostalji)
  • çocukluğumda yer etmiş he-man ile hafızalara kazınan şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=zz5lpwo-an4
  • bir baba ile kızının tatlı düeti sonrasında tekrardan hatırladığım enfes 4 non blondes şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=thqfwyyouam

(bkz: jorge and alexa narvaez)
  • sanırım tam türkçe tercümesi:
    -ne var ne yok? -what's up?
    - olan biten birşey yok - not much
  • altyazılı bir filmde yukarda neler oluyor şeklinde çevrilerek izleyenleri yaran efsane kelime öbeee.
  • ufaklıkkken dinlenilip sevilerek terennüm edilen bu şarkı, gecenin zodtriğinde seyir halindeyken radyoda çalmaya başlayınca keyifle eşlik edilmeye başlanan twenty five years of my life.. ile beraber bir duraksanıp çarpılmışa çeviren bir şarkı olmuştur. o da nesidir, sahiplendiniz, siz oldunuz söylüyorsunuz şarkıyı, size ait o, tamı tamına 12 sene sonra. sahibinin sesinden a little peculiar bir durum sayın seyirciler.
  • uzun bir aradan sonra ntv radyo'da dinlememle gençliğimi hatırlatıp, hüzünlendiren güzel şarkı. rock/metal'e dair ne varsa büyük bir heyecanla takip ettiğimiz, öyle ki rock kazanı'nı bulmak bile arkadaşlara hava atmak anlamına gelirdi, bozulmamış mtv'nin türkiye'ye geldiği yıllar. inönü stadyumu'ndaki o muhteşem konserleri de unutmamak lazım.