şükela:  tümü | bugün
5764 entry daha
  • konum bilgilerini nereden aldığını merak ettiğim app. google altyapısını kullanmıyorlar sanırım ama yandex'de kullanmıyorlardır tahminimce. eğer google'den veriyi çekiyorsa konum gönderdiğiniz yer maps üzerinde kayıtlı olsa bile konum göndere bastığınızda çıkmıyor. nerden alıyor lan bunlar konum bilgisini amına koim ?

edit: apple maps uygulamasından alıyormuş çok afedersin sik gibiymiş kendi uygulamaları inceledim.
  • (bkz: gps)

kendisi google'ın veya yandex'in tekelinde olmayan sizin yaptığınız aptal saptal bir uygulamayla bile sayesinde konum bulunmasına yarayan telefonunuzdaki minik bir donanımdır. kendisini tanıyın. onunla mesafeli bir ilişki kurun. her isteyene vermeyin. sadece güvendiğiniz uygulamaların kullanmasına izin verin.

edit: soktuğum laf bana girdi sanırım. hemen cevabımı güncelleyem.
    tahmin ediyorum; facebook...
    edit2 : sazanlığın bir nişanesi olarak bu böyle kalsın :/
  • hemen hemen herkesin, tüm şirketlerin çeşitli konu ve başlıklarda özellikle iç yazışmalarını buradan yaptığı platform.

bakıldığında inanılmaz bir bilgi havuzu var ve bu tür bilginin değeri ölçülemez sanırım.

uygulamanın asıl sahibinin telefonlar ile konuşmaları dinlediği iddia edilenfacebook olduğu düşünülürse buradaki bilgilerin işlenmesi, kullanılması kaçınılmaz gibi duruyor.
  • şu en son gelen gönderilen mesajın silinmesi kötü olmuş. gruplarda adam bir sey yazıyor. sonra yanlış oldu diye siliyor. çok merak ediyorum lannn bu adam ne yazdı diye. bir kaç kere özelden sordum yalan yok.
19 entry daha