şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir resmiyeti olmamasına rağmen sırf kolay iş kilitleyebilmek için yüce patronumuz tarafından zorla dahil edildiğimiz, çıkmak istediğimizde hakkımızda işlem yapılacağı şeklinde tehditler aldığımız, sabaha yüzün üzerinde mesajla uyanıp, gecenin köründe aptalca mesajlarla uyandırıldığımız modern çağ köleliği. saçma mevzular sosyal medyada tartışılırken bu ayak bağı mevzu hakkında pek bir şey yok nedense. grubun içinde yapılan aptalca geyiklere hiç girmiyorum bile. belki işimize yarar bir şey vardır diye sayfalarca goygoy okumak zorunda kalmak da cabası. böyle teknolojinin içine sıçayım. daha mutluyduk eskiden.
  • iş hayatında whatsapp kullanım köleliği olarak da genelleştirilebilir, illa grup olmasına gerek yok. alakalı alakasız zamanlarda pat diye oradan birşeyler yazma lüksü gerçekten inanılmaz asap bozucu. bazen kasten virüs* yollayasım gelmiyor değil.
  • final sınavları için 9 farklı whatsapp grubuna girmek zorunda kalmak gibi bir şeydir.

edit: birkaç tik yukarısıdır
  • arkadaş lanet olsun bu whatsapp gruplarına yahu. eş dost zoruyla dahil edilip sürekli bildirim almak zorunda kalıyorum, çıkamıyorum da. sizin de grubunuzun da amına koyayım.
  • süresiz sessize alarak kurtulabilirsiniz.
  • whatsapp foto galerinizin kısa sürede yüzlerce, binlerce fotoyla dolmasını beraberinde getirir. toptan sileyim dersin silemezsin, seçip ayırayım dersin ayıramazsın...
  • ben şunu diyenleri anlamıyorum ''çıkamıyorum da'' neden? niye çıkamıyorsun? sen isteyerek mi girdin bu gruba girerken sözleşme mi imzaladın?
    istemediğin yerde neden bulunuyorsun kendini neden ekşi sözlükte bu duruma isyan edecek raddeye getirdin. hayat senin, zaman senin bulunmak istemediğin ortamdan uzaklaş çık gitsin.
    seni bunun için yargılayacak insan zaten umurunda olmasın.

(iş için zorunlu olarak kuralan gruplar hariç lafım akraba-gıybet-üniversite-lise- vs vs gibi geyik için kurulan gruplara)
  • istersen çıkabilirsin, kimse seni zorla tutmuyor orada.

sessize al bildirimleri, her an okumak zorunda değilsin. boş vaktinde bi göz gezdirirsin olur biter. zaten seninle konuşmak isteyen olursa özelden yazar veya arar konuşursun tamamdır sıfır sıkıntı.

fotoğrafları otomatik indirme özelliğini de kapat, hem wi-fi'da hem mobil data'da, kafan rahat olsun.

köle değilsin, bir ton imla hatasıyla yazılmış o mesajları kimse sana zorla okutmuyor...