şükela:  tümü | bugün
  • gazetelerin, tv kanallarının ihbar hattı , çek gönder vb. adlar altında takipçilerinin whatsapp uygulaması üstünden haber, fotoğraf, video paylaşmasına olanak sağlayan hatlar.

haber ihbar:
    show tv : 05337019161
    tgrt haber : 05412697192
    habertürk tv :05321650115
    sözcü: 05498072799

belediye ihbar:
    gaziosmanpaşa belediyesi: 05322055666

whatsapp'ta bir broadcast list oluşturup haber değeri taşıdığını düşündüğünüz şeyleri tüm hatlara aynı anda gönderebilirsiniz. bir sorumlu vatandaş* değildir lakin faydalıdır.

not: uygulamanın yaygınlaşacağı açık. farklı kanallar tarafından yeni numaralar oluşturuldukça liste güncellenecektir. ahali tarafından paylaşılan numaraları doğruluğunu teyit ederek ekleyebilirim.

edit0: haberini bize yaptırma kolaycılığı eleştirisini kabul ediyorum. fakat win win diye de bir şey var. bizim vatandaş olarak bir gazete/tv'yi toplum faydasına en kolay yönlendirme şeklimiz şimdilik bu gibi görünüyor. faydalanmaya, güzel şeyler yapmaya bakalım

edit1: belediyelerin de benzer uygulaması varmış. temizlik ihlalleri vb konular için. gop eklendi.

edit2: sözcü de yapmış bak bilgim yoktu! teşekkürler probiyotik.
  • "biz habere gidemiyorsak haber bize gelsin" tuttumudur.
  • gönüllü ve maaş vermeyi gerektirmeyen, 'ben yaptım' cı ve tabii ki telefonu hiç elinden düşmeyen beleş muhabirleri farkeden kurnaz medyanın yeni buluşu.

artık gelsin dayak, öldürme, yaralama, tecavüz, soygun haberleri dört köşeden.

zükenberk de başaklı istihbarat toplasın. yalnız sen sadece harca. tl yükle, akıllı son model telefon falan al. herkes yerini bilsin.
  • karısını ihbar eden koca, sınıf arkadaşını ihbar eden çocuk. mahalle baskısı falan. yok tabi
  • eskiden bu işleri louis bloom gibi şeref yoksunu orospu çocuğu adamlar yaparlardı. kendi haberlerini kendileri yaratırlardı. şimdi armut piş, ağzıma düş.
  • bedavadan haber sahibi olma hatlarıdır. belki habercinin 4 maaş ikramiye alacağı bir haberi kaydettim ne diye sana para almadan yollayayım? özetle beleş haltlar yemek için kurulmuş hatlardır.
  • haberlerde her akşam izlediğim gereksiz haberlerin gönderildiği hat.

yok 10 yaşında çocuk araba kullanmış, yok motora 6 kişi binmişler, yok kediyi ağaçtan indirmiş, yok merdivenlerden arabayla inmiş, bana ne kardeşim.

haberlerin de ağzına sıçtınız, ben böyle boktan şeyleri izlemek istemiyorum, bana olandan bitenden haber ver, sırık fasülye ne haltlar etmiş onu söyle.

ama göt korkunuza anca böyle boktan şeyleri haber diye karşımıza çıkartıyorsunuz.