şükela:  tümü | bugün
 • gazetelerin, tv kanallarının ihbar hattı , çek gönder vb. adlar altında takipçilerinin whatsapp uygulaması üstünden haber, fotoğraf, video paylaşmasına olanak sağlayan hatlar.

  haber ihbar:
  show tv : 05337019161
  tgrt haber : 05412697192
  habertürk tv :05321650115
  sözcü: 05498072799

  belediye ihbar:
  gaziosmanpaşa belediyesi: 05322055666

  whatsapp'ta bir broadcast list oluşturup haber değeri taşıdığını düşündüğünüz şeyleri tüm hatlara aynı anda gönderebilirsiniz. bir sorumlu vatandaş* değildir lakin faydalıdır.

  not: uygulamanın yaygınlaşacağı açık. farklı kanallar tarafından yeni numaralar oluşturuldukça liste güncellenecektir. ahali tarafından paylaşılan numaraları doğruluğunu teyit ederek ekleyebilirim.

  edit0: haberini bize yaptırma kolaycılığı eleştirisini kabul ediyorum. fakat win win diye de bir şey var. bizim vatandaş olarak bir gazete/tv'yi toplum faydasına en kolay yönlendirme şeklimiz şimdilik bu gibi görünüyor. faydalanmaya, güzel şeyler yapmaya bakalım

  edit1: belediyelerin de benzer uygulaması varmış. temizlik ihlalleri vb konular için. gop eklendi.

  edit2: sözcü de yapmış bak bilgim yoktu! teşekkürler probiyotik.
 • "biz habere gidemiyorsak haber bize gelsin" tuttumudur.
 • gönüllü ve maaş vermeyi gerektirmeyen, 'ben yaptım' cı ve tabii ki telefonu hiç elinden düşmeyen beleş muhabirleri farkeden kurnaz medyanın yeni buluşu.

  artık gelsin dayak, öldürme, yaralama, tecavüz, soygun haberleri dört köşeden.

  zükenberk de başaklı istihbarat toplasın. yalnız sen sadece harca. tl yükle, akıllı son model telefon falan al. herkes yerini bilsin.
 • karısını ihbar eden koca, sınıf arkadaşını ihbar eden çocuk. mahalle baskısı falan. yok tabi
 • eskiden bu işleri louis bloom gibi şeref yoksunu orospu çocuğu adamlar yaparlardı. kendi haberlerini kendileri yaratırlardı. şimdi armut piş, ağzıma düş.
 • bedavadan haber sahibi olma hatlarıdır. belki habercinin 4 maaş ikramiye alacağı bir haberi kaydettim ne diye sana para almadan yollayayım? özetle beleş haltlar yemek için kurulmuş hatlardır.
 • ortadoğu'da tv şirketlerinin kendi işlerini yapamamaları ve masraftan kaçınmaları için icat ettikleri hatlar. merak ediyorum haberi yakalamanın ücreti ne oluyor.
 • arkadaş, bunu bile kendi milletini aşağılamak için kullanan var lan.

  al sana fox news tip line http://help.foxnews.com/…-hotline-?mobile_site=true

  twitter kullanınca uygarlık da whatsapp olunca ortadoğu mu oluyor?
 • hurriyet.com.tr'nin de açtığı hattır. numarası da bu: 0533 781 43 35

  bu hat daha çok video gönderilsin diye açılmış gerçi. ama haber ihbarına da hayır demezler diye düşünüyorum.