şükela:  tümü | bugün
  • akıllı telefonu olmayan insanın en büyük acısı. benim yok. nasıl kullanılır bilmiyorum.
  • benim gibi aylık tarifesindeki 1000 sms'in 5 tanesini bile kullanmayan insanların oluşturduğu küme.
  • son 6 aydır ara ara, 2 aydır da tamamen eyleme geçirebildiğimdir. bunun bir sürü farklı sebebi var kendime göre ama başlıca sebep artık konuşacak, anlatacak ya da dinleyecek takatimin ve tahammülümün kalmamasıdır.

kendim dahil tüm insanlardan ve insanlıktan soğudum. öyle geyik yapıp gülüp eğlenmek falan da istemiyorum. bu sebeple kullanmıyorum. telefonu sadece oyun oynamak, aile-iş görüşmelerini yapmak ve sadece en yakın arkadaşlarımla buluşma ayarlamak için kullanıyorum.
  • eskiden yoktu whatsapp. genel mesajlarla rahatsız eden bazı gevezeler, susmak bilmeyen arkadaşlar vardı. güzel günlerdi o günler, telefonlar yarım ya da çeyrek akıllıydı. bazen whatsappı olmayanlara dahil olmak istiyorum tekrar.

whatsapp çıktı mertlik bozuldu, zırt pırt vırt ordan burdan birileri yazıyor. gruplar kuruluyor, haberin olmadan gruplara ekleniyor insan. çan çan çan whatsapp sesi ile uyanmak zorunda kalınıyor bazen. grubun sesini kısmak da en fazla bir hafta, haftasının sabahında yine çan çan çan. kişilerin sesi de kısılmıyor, deli gibi fotoğraflar paylaşılıyor utanılmasa sıçtığının rengi ve santimini bile paylaşacak insanlarla muhatap olunuyor. bu kadar yazacağına silsene diyenlere bu sözüm o çan çan yazanların içinde çok sevdiklerim de var beleş de mi konuşmayakh!!!
  • ''kardeş sen zaten türkçe de konuşamıyorsun napacan ki vatsapı vutsapı amannnn.''dedirtir.
  • viber'i olmak demektir.
  • kitleleri sms gibi bi dertten kurtarması çabuk unutulup, verdikleri hayvani hizmete karşılık istedikleri 99 (doksandokuz) cent ise sömürü olmuş. bir sms 19 kuruş civarıydı di mi? fazlası da olabilir hatırlayamıyorum şu an. bunu hatırlayamamı da whatsapp'a borçluyum. bırakın 99 cent'i, sırf sınav döneminde gerek kolay görsel aktarımı gerekse sayfalarca yazabilme kolaylığıyla bize 100'lerce lira versek altından kalkamayacağımız işlerde yardımcı oldu. bilmiyorum çok duygusal yaklaştım sanırım ama hakediyorlar abi. hakediyor adamlar. yarın 5 tl daha ver deseler veririm. sikerim line'ı mayn'ı da afedersiniz.
  • ben kullanmayı bırak logosunu göster tanımam. herkes deli gibi kullanıyor. bedava olunca işsizlik belirtisi bir yığın mesaj vs. insanlar bu tip şeylerden önce nasıl yaşadıklarını hatırlıyorlar mı acaba?
  • ulan bildigin mesaj uygulamasi, ha bunu kullanmissin, ha sms. faturalandirilmasi disinda hic bir fark yok. facebook mu, twitter mi, instagram mi bu? insan gibi kullandigin surece hic bir farki yok, ne bagimliligi yapiyor, onu da anlamiyorum. ha, eger denyo arkadaslarin varsa, ve gecenin ucunde "yok baba, bu saatte sms atmam, ayip olur, whatsapp'tan gondereyim" diyorsa, onun da aklina sokayim. ya da karsi cinse sms'ten yurumeye cesareti olmayip watsap'tan yardiran tipler varsa, ben onun dunyayi, iletisimi algilamasina tukureyim. watsap'tan yazisip "ev bos, gelsene" diyen, kucak cucesi oldugu ortaya cikan kizlar varmis. ulan, kardesim, olay icerik ve iletisim. ne yapabilir bu kiz whatsapp kullanarak? resim gonderir, alir, video gonderir alir, ses kaydi gonderir alir ve mesaj yazar/okur. simdi bunlari email vasitasiyla yapabiliyor mu? evet. sms/mms vasitasiyla yapabiliyor mu? evet. o zaman sms/mms kullanan kizdan ne farki var? bu mereti kullanmak icin (cogunlukla) telefon numarasi alip vermek gerekiyor, ya da arkadaslarin grup mesajlarindan yurursun falan, neyse. e muhim olan zihniyet, sozlukten konustugun kiz "beni gotur"u ne uzerinden dese ayni, dangoz seni. sana yuruyen hanzo, ne uzerinden yuruse ayni, akil yoksunu seni.
  • çok önemli bi kayıp değildir. raad ol.