şükela:  tümü | bugün
  • yanlışlıkla gönderilen mesajların 7 dakika içinde hem gönderenden hem de gönderilenden silinmesini sağlayacak özellik. kısıtlı kullanıcı için kullanıma sunulmuş.

bence gayet güzel bir özellik. zira aklımız gönder tuşuna bastıktan sonra çalışıyor.

bu özellik 7 dakika içinde geçerli olacakmış sonrasında karşı taraftan silinmeyecek.

kaynak
  • “ekran görüntüsü alanları ne yapacaklar?” sorusunu akıllara getiren özelliktir.
    (bkz: screenshot)
  • yeni guncelleme ile, sildiginiz bir mesajin ayni anda gruptaki tüm katilimcilarin cihazlarindan da silinmesi olayidir.

edit: herkesten sil / benden sil seçeneği de mevcuttur.
  • sarhoş sevindirendir
  • nexus'umla katildigim ozellik.
  • bu whatsapp denen şey harbiden ilişkilerin amına koydu ya.

bak mesela bundan çok değil 5 sene evvel ben üniye yeni başladığımda böyle whatsapp grupları falan pek yoktu, facebook'da x üni y fakülte 2012 girişler diye grup açılırdı herkes oraya dahil olurdu. şimdi daha eskiler de "biz grubu böyle facebook'da falan değil bizzat evlerde yapardık" diyebilirler ona bir şey diyemem *.

bütün olayımız buydu aga, güzel bir kız mi gördün hemen bütün grup üyelerini tek tek incelerdin, kıza ark isteği atardın falan buydu yani olay. işte ortak arkadaşlarından telefon numarasını falan bulmaya çalışırdın, hatta bir kız vardı kız hariç herkesin haberi vardı okulda onun telefonunu bulmaya çalıştığımdan, öyle şeyler yaşanıyordu yani. cem yılmaz diyor ya olayın azameti vardı diye, vallahi öyleydi.

lan biz sonraki senenin face grubunu açardık ki yeni gelenlerin güzel olanlarını ilk biz bulalım diye. yemin ediyorum sana tercihlerin açıklanacağı gece yeni sezonun grubunda 120 erkek gördüm ben amk, sırtlan sürüsü gibi pusuda yatıyorduk öyle dönemlerdi.

şimdi oh baba ya direkt wp grubundasın, okuldaki tüm kızların numarası avucunun içinde amk bu ne bolluk lan ? olayın bi ayrıcalığı kalmadı artık, bi kızdan numara istemenin bi özelliği yok. hepsi profil fotolariyla beraber önünde amk, wikileaks belgesi gibi lan.

şimdi de bu çıkmış, mesaj silme özelliği. lan ben zamanında aşık olduğum kıza 27.000 karakterlik manas destanı gibi bir itiraf mektubu yazmıştım facebook'dan, mesajı gönder butonuna basıp aradan 1-2 saniye geçince "ananı sikim (bkz: aman tanrım dedim) naptım ben" diye bilgisayarın fişini çekmiştim ama geçmiş olsun mesaj gitti bi kere, sonra da kiz reddetti zaten. peki şimdi bu ne amk, yaz yaz yaz her şeyi sabaha karşı gönder, 3 dakika düşündükten sonra "galiba göndermemek daha iyi" deyip mesajı sil, karşıdakinin ruhu bile duymasın. böyle şey mi olur lan ?

ilişki anlayışımızın da romantizmimizin de içine ettin whatsapp.

ağlamıyorum, gözüme sms kaçtı :(
  • ilk izlenimlerime göre; sildiğiniz mesaj karşı taraftan komple silinmiyor. eğer okunmamış bir mesajı sildiyseniz, kilit ekranından mesajlara bakan kişi yazdıklarınızı görmeye devam ediyor. uygulamaya girdiğinde ise "bu mesaj silindi" diiye bir ibare duruyor.

biraz daha geliştirilmeye ihtiyacı var
  • karşı tarafta “bu mesaj silindi” ifadesini bırakmasından dolayı, yanlış mesajı göndermekten daha da tehlikeli bir ortam yaratacak olan özellik. “ne yazmıştın sen bana” tribiyle başlayan kavgalar çok büyür, kan çıkar, yuva yıkar.
  • tüh ya kuzenim yazmışçıları kayıp mı ettik şimdi ? dedirten özellik.