• “ekran görüntüsü alanları ne yapacaklar?” sorusunu akıllara getiren özelliktir.
    (bkz: screenshot)
  • sarhoş sevindirendir
  • hâlâ ios'a gelmeyen güncelleme.
  • belki de geç kalınmış güzel bir özellik olabilir
  • bu özellği değilde anlık konum takibi daha yararlı olacak gibi duruyor ancak onun biraz daha geliştirilmesi lazım.
  • ilk izlenimlerime göre; sildiğiniz mesaj karşı taraftan komple silinmiyor. eğer okunmamış bir mesajı sildiyseniz, kilit ekranından mesajlara bakan kişi yazdıklarınızı görmeye devam ediyor. uygulamaya girdiğinde ise "bu mesaj silindi" diiye bir ibare duruyor.

biraz daha geliştirilmeye ihtiyacı var
  • güncellemeyle birlikte uygulamada bundan böyle kullanıcılar yanlış kişilere gönderdikleri mesajları iptal edebilecekler. metin mesajlarının yanı sıra fotoğraf, gıf, video, belge ve sesli mesaj gönderileri de silinebilecek.

kullanıcıların iletiyi gönderdikten 7 dakika içerisinde silmesi gerekiyor. bu dakikanın ardından mesajı geri silemiyorsunuz. bu arada kullanıcı mesajı sildiğinde karşı tarafa mesajın silindiğine dair bir bildirim gidecektir.

ayrıca, "herkesten sil" veya "benden sil" seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. herkesten sil seçeneği işaretlendiğinde mesaj tamamen siliniyor ve ‘bu mesaj silindi’ ifadesi beliriyor. "benden sil" derseniz mesaj sizden silinse bile karşı tarafta mesajı görmeye devam ediyor. (şuan mevcut olan)

bu özelliğin çalışması için her iki tarafında da whatsapp’ın son sürümünü kullanması gerekiyor.
    whatsapp mesaj silme özelliğinin detaylarına silinen mesajlar sayfasından ulaşmak mümkün.

diye açıklama yapılmış, beklemedeyiz.
    edit: uygulama kullanılabilir olmuştur.
  • karşı tarafta “bu mesaj silindi” ifadesini bırakmasından dolayı, yanlış mesajı göndermekten daha da tehlikeli bir ortam yaratacak olan özellik. “ne yazmıştın sen bana” tribiyle başlayan kavgalar çok büyür, kan çıkar, yuva yıkar.
  • ben bu özelliğin zaten var olduğunu zannediyordum önceden. bir kaç denemeden sonra olmadığını anladım, tabi iş işten geçmişti orası ayrı konu.
  • niye siliyorsun triplerini başlatacaktır.
hesabın var mı? giriş yap