şükela:  tümü | bugün
  • muhtemelen, program içinde bütünleşik minicik bir qr okuyucu yazılım olduğu ve sadece kendi içinde -bir nevi kapalı devre- generate ettiği kodları okumak üzere düzenlendiği içindir.

yani diğer qr okuyucular gibi kodu okuyup, ardından kodun olduğu sayfaya kendi içinde kurulu olan tarayıcı veya chrome ile yönlendirme uğraşı olmadığı için hızlı çalışıyordur diye tahmin ediyorum. kısacası tek yöne (web.whatsapp.com) çalışan ve sadece kendisi tarafından oluşturulan kodları okuyan bir sistem. akarı yok kokarı yok. bu yüzden hızlı çalışıyor olmalı.

of amma çok yazdım sabah sabah.*
  • neredeyse qr'ı görmeden okuyandır. bu işte bi ibnelik var.
  • uzun senelerdir mobil uygulama geliştiren ve bir çok projesinde qr kod entegrasyonu yapmış birisi olarak diyeceğim; o dediğiniz whatsapp web’in qr kod okuma hızı değil, modern telefonların qr kod okuma hızıdır. modern telefonlarda artık çok güçlü görüntü işleyiciler var ve bu tarz işler için donanım seviyesinde destek veriyorlar. (bkz: gpu)

bir de akıllı bir geliştirici iseniz qr kodun okutulacağı alanı tüm ekran yerine küçük bir kutuya indirgersiniz ki bu sayede sistemin işlem yapacağı alanı küçültüp okuma süresini mantıksız gözükebilecek sürelere indirgersiniz (o okutma kutusu o elranda yüzden var )
  • rivayet odur ki quicksilver bile oha amk bu ne hız diyerek şaşkınlığını gizleyememiştir bu hıza karşı.
  • sadece qr kodu açtım demeniz yeterlidir, okumasına bile gerek yok.
  • ekranda o qr kodu varken telefonu şöyle tutup fırlatsanız havada okuyacak gibidir. kimilerine göre metafizik bir olaydır.
  • benzer hızı yapı kredi bankamatiklerinde cepten para çekerkende görüyorum.

helal vallahi, yapıyorlar.
  • garanti bankası atm'lerinde de aynı hızı yakalayabilirsiniz.
  • vestel telefonda ve düşük hızlı internette bile ışık hızıdır.

hesabın var mı? giriş yap