şükela:  tümü | bugün
  • ayarlarından kaynaklanmaktadır, bendeki haftada bir yapıyor mesela. bir ara ayda bir olarak seçmişim, 1gb yedek çıkınca çüş dedim ve normal olan 1 haftalık ayara değiştirdim. asıl teori ise şudur: big brother is watching our hayırlı cumalar pictures.
  • lan noluyor anasını satayım ! dedirten hareket .

abi ben çok fotoğraf çeken biri değilim . günde yirmi mesajım ya var ya yok . ama whatsapp yedekliyorum kanka bi sn . . ayağına saatlerce bişeyler yapıyor geceleyin .

cidden acayip bişey var bunda .
  • whatsapp'ın kendi içinde yedeklemesi durumudur. uygulamanın bozulması silinmesi durumunda mesajların geri getirilmesi için yapılır. istenirse google drive'a da yedekleme yapar. telefon değişiminde veya başka bir durumda size ait gıogle drive hesabından mesajlar, resimler, videolar geri yüklenebilir. güzel ve yararlı hizmettir
  • bir türlü bitmeyen yedeklemedir. wifi aktif olmasına ve sorunsuz çalışmasına karşın "wifi bağlantısı bekleniyor" diyerek saatlerce arka planda işlem yapmaya çalışıyor. belli ki yedekleme herkesede eş zamanlı gerçekleştiği için sistem zorlanıyor.

komplo teorilik bir durum yok; yedekler kişinin tercih ettiği google drive hesabında şifrelenmiş bir şekilde tutuluyor ve kişi bile kendi yedeklerine erişip açıp kurcalayamıyor. whatsapp bilindiği üzere facebook'a ait ve facebook/google verilerin herhangi bir sebeple herhangi bir devlet tarafından talep edilmesi durumunda "bir kişi için ben bu işle uğraşmam kusura bakmayın" tavrını takınacak bir politikaya sahip. çok ciddi bir durum olmadıkça da veritabanından tek kişi için veri çıkartmaya uğraşmazlar. kaldı ki sizin sevgilinizle oynaşmanızı, kankalarınızla çevirdiğiniz leş muhabbetleri kimse de umursamaz. çok da şey yapmayın.
  • tam da yedekleme yaparken gördüm başlığı, özledim koştum geldim