• benimdir

listemde ki kişilerin son görülme, mavi tik "anları" ilgimin dışında bir yerlerde, nerede olduğu ile ilgili de bir fikire ya da öngörüye sahip değilim

dijital köleliği fazlaca arzulayan bir düşün dünyam yok, insanların yaşam alanları, özel duvarları olması gerektiğini düşünüyorum

süreçte bana ait olan yaşamsal olguları kaçırmak, onları kaybetmek istemiyorum

whatsapp dan iletiyi attık, karşı taraf anında açtı, mavi tik oldu bize 3 gün sonra cevap döndü, bu olay bizde gerginlik ya da daha derin hisler yaratabilir, uğraşmak, zihnimde büyütmek, fazlası ile anlam yüklemek istemiyorum

bir yerlere sıkışıp saldırgan hale gelmemek için , dijital dünya ile olan ilişkimi mesafeli tutmaya çabalıyorum

gündelik yaşam pratiklerimize yansıyan bir dijitalleşme beni üzebilir, yorabilir...

bu sebeplerden ötürü dijital köleliğe maruz kalarak kıymetli anlarımı al aşağı etmek istemiyorum
  • kişisel alanını belirlemeye ve densizleri uzak tutmaya çalışan insandır.

gecenin ikisinde “hocam az önce çevrimiçiymişsiniz bu sebeple yazıyorum. karnım açken ağrı kesici alabilir miyim?” veya “yarın randevuma dokuzda değil de onda gelebilir miyim?” yazan densizler yüzünden bu güruha dahilim.
  • garip olan last seen i kapatmak değildir.

garip olan whatsapp ta böyle bir özelliğin olmasıdır.

daha da garip olan ise sen çevrimiçi iken senin çevrimiçi olduğunu cümle aleme göstermesidir.
  • günlük kullanıma yaygın olarak girdiği için, profesyonel hayatta yeri olan bir özelliktir. kapatılması profesyonel olmayan bir tavırdır. özel amaçlı kullanımlarda kişinin keyfi nasıl isterse o şekilde olabilir.
  • önemli insanların bu tarz ufak hesaplarla işi olmaz.
    nerde kendini fazla önemseyen ve önemli göstermek isteyen çapsız var onlar uğraşıyor bu işlerle.
  • bibitmediniz
  • hayatımızı yeterince paylaşıyoruz zaten, varsın wp last seen de kapalı olsun be.

not: telefonu iletişim aracı olarak kullanan herkes bunun doğrusunun bu olduğunu zaten biliyordur.
  • bu özellik kac yıl önce aktif oldu bilmiyorum ama, ben whatsapp'ı yıllardır bu sekilde kullanıyorum.
  • yıllardır bu benim.

ne zaman çevirimiçi olduğum başkalarını ilgilendirmediği gibi başka insanların da ne zaman online olduğunu merak etmiyorum.

kaldı ki whatsappı çok elzem bir durum olmadıkça kullanmıyorum. inanılmaz bir huzur sağlıyor bu.

son görülmeyi kapatmayı sinsilik olarak adlandırmak toyluk.
  • yaklaşık 5 gündür okundu bilgisi bile kapalı.

kafam rahatladı lan. okuyorum ama canım ne zaman isterse cevap veriyorum.
hesabın var mı? giriş yap