şükela:  tümü | bugün
 • benim bu. çok uzun zaman önce sapık gibi insanların son görülme saatlerini, dakikalarını takip etmeye başladığımı ve bundan çıkarımlar yaptığımı farkettim. sırf başkalarınınkini görmeyeyim diye kapattım. alışmak zor oldu. sonuçtan memnunum. tavsiye ederim.
 • hesap verme gibi kotu aliskanliklar edinmedigim icin, acik tutarak katilmadigim eylem.
 • bu insanlardan biriyim. tüm sosyal medya hesaplarımı ebediyete uğurladıktan sonra yaptım bunu. herkesin her yaptığı haltı, yediği boku görmekten son derece bıktığım için iyi oldu. önüne gelenin bana ve hayatıma ulaşabilmesi, hakkımda tanımadan bir ton fikre sahip olması beni rahatsız ediyor. önemli bir insan değilim tabii ama bu teknolojinin verdiği laubali, vıcık, yapmacık ilişkilerden son derece midem bulanıyor. kaçıp gideceğimiz, nefes alacağımız bir özel alanımız kalmadı mı be ya? böyle whatsapp'ı kullanmıyor gibi gözüküp mecbur kaldıkça az insanla mühim konular konuşmak için duran bir uygulama benim için.
 • eşler sevgililer niye bu kadar karın ağrısı yapıyor anlamıyorum. aldatmak isteyen insan ikinci bir telefon kullanır. bu kadar basit. bu şekilde yapan o kadar çok arkadaşım var ki, bunların arasında bayan olanlarda var. ulan nasıl arkadaşlar edinmişim ben böyle...
 • bana kendimi huzursuz hissettirendir. ben şeffaf insan severim. açık bırakanların hepsi yüzde yüz güvenilirdir ya da kapatanların hepsi güvenilmez insanlardır diye bir genelleme elbette doğru olmaz ama bende bir güvensizlik hissi yarattığı kesin. engel olamadığım bir önyargım var bu konuda.
 • kapatan kadınsa: orospu, güvenilmez, yalancı, samimiyetsiz, basit, adi, arıza, poligami, yılan.
  kapatan erkekse : çapkın.

  cidden çıkarımlarına hayran olduğum insanlar var, ne diyeyim siz çok yaşayın. yalnız bir hatırlatma, enerjinizi insanların özel hayatlarını araştırmakla harcamayın. daha güzel aktiviteler var emin olun. *
  bir insanın güvenilirliğini last seen'e bağlıyorsanız çok yakında hayatınızın şokunu yaşayacaksınız demektir. hazır olun.
  özellikle kadınlar için o ithamlarda bulunan kardeşlerime bir tavsiye; onu tatmin edebiliyorsanız (her anlamda) başka birine bir şeyler yazmaya ihtiyaç duymaz zaten. sakin olun.
 • iş nedeni ile kapattığım bi dönemi saymazsak, bundan 2 ay öncesine kadar "çocuk işi" olarak bakıyorum ben de. " ne gerek vardı, ne saçmaydı" bi ilişki içindeyken bunun kurcalanması..

  ancak tükürdüğümü bi güzel yaladım. yine olsa yine de kaparım. neden?

  -- karşımdaki insanın şaka yollu da olsa takıldığını gördüm ( ki umrumda olmaz)
  -- ilişki ilerlerken " aaa demin onlayn olmuş. ee neden bana yazmadı " moduna girdim. geç gelen gençlik misali "hmmmm bana neden yazmıyosun" oldum içimden. ( ki böyle bilmezdim kendimi)
  -- sonra yüz yüze konusurken " bak ben bu girdi de yazmadı muhabettlerine taktım biraz. uğraşmak istemiyorum. hem sen de takıyorsun alttan" ayarında bi konusma ile ben kapıyorum, sen kendi kararını kendin ver dedim.

  sonrası büyük bi kafa rahatlığı oldu benim için.
  yani ben bunu akıl sağlığımı koruma adına yaptım aslında.
  ha bu kadar rahatsız olmayı ben de istemezdim ama görünen bi köy vardı ortada.
 • bence kapatan insan samimidir. dosttur. dürüsttür.

  benim mesela bu. arkadaşlar orospuluk yapmak isteyen erkek ve kadın her türlü yapar. merak etmeyin.

  mesela size çok ama çok basit bi trick. iosta mesaj geldi bildirim merkezinde çıktı. ordan cevap verirseniz last seen değişmiyor. ee noldu??

  gece 3 de 5 e sabahlara kadar mesajlaş kaçamak yap istersen. kimsenin ruhu duymaz. last seen akşam 22 de kalır ama mesajlar 3 e kadar sürer.

  her şeyi çok ortada bırakıp göze sokan insanlar daha tehlike oluyor genelde. last seen çok fazala göze sokulan bir şey. gereksiz.

  kapatın gitsin. samimi olun.
 • ben kimin ne zaman online olduğunu merak etmiyorum.
  mesajımı okuyup okumadığı da çok lazım değil. önemli bir şey olursa arayıp soruyorum.

  kapatınca, sen de başkasının durumunu göremiyorsun.
  mavi tikleri de kapat. oh mis.
  bu kadar esiri olmamak lazım.
 • last seen'i kapatanların hala diğerlerinin last seen'ini görebildiğini sanan insanlar tarafından eleştirilen insan.

  biz kapatınca diğerlerini de göremiyoruz zaten. yani ben kimsenin - sevgilim dahi olsa - last seen'ini merak etmiyorum, kimse de benimkini merak etmesin.

hesabın var mı? giriş yap