şükela:  tümü | bugün
 • sokak hayvanlarının korunması veya korunmasa bile en azından kendilerine zarar verilmemesi konusunda farkındalığı artırmak amacıyla başlatılan hareket. evet, facebook, twitter ve instagram gibi sosyal platformlar var ancak bildiğiniz gibi whatsapp artık iletişim konusunda diğer platformlara göre çok daha etkin ve insanlarla doğrudan iletişim haline gelme konusunda çok daha başarılı. hem bildiğiniz gibi, salavat zinciri, whatsapp 10. yılını kutluyor gibi örnekler de bunun kanıtı. işte bu yüzden lütfen aşağıdaki yazıyı whatsapp'ta kişilerinizle paylaşın.

  ekşi sözlük'te büyük harf sorunundan dolayı, mesajın normal hali için şuradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

  --- spoiler ---

  sizin hiç kulağınızı kestiler mi? onlarınkini kesiyorlar.
  sizin hiç saç renginizden dolayı uğursuz diye kovulduğunuz, tekmelendiğiniz oluyor mu? onların oluyor. sebebi ise bazılarının tüylerinin siyah olması.
  sizin su içtiğiniz bardağı, yemek yediğiniz tabağı durduk yere tekmeleyen birileri musallat oluyor mu size hiç? onlara oluyorlar.
  siz hiç yolunuza çıkan kişinin aniden korkutması yüzünden yola fırlayıp araba çarpma tehlikesiyle karşı karşıya kaldınız mı? onlar kalıyor.
  size hiç bilerek zehirli yemek ikram edip de sizi zehirlemeye çalışanlar oluyor mu? onlar buna maruz kalıyor.
  sırf eğlence olsun diye birileri boynunuza ya da bacağınıza tenekeli, şişeli, taşlı ve üstelik sizin
  çözemeyeceğiniz kadar sıkı bir ip bağladılar mı? onların kuyruklarına bağlıyorlar.
  kendi yolunuzda giderken hiçbir sebep yokken dövüldünüz, işkence gördünüz, tecavüze uğradınız veya öldürüldünüz mü? onlar dövülüyor, işkence görüyor, tecavüze uğruyor veya öldürülüyorlar.
  onlar sokaktaki dostlarımız. onlar da bizim gibi mutlu oluyor, ıslanıyor, üşüyor, sıcaktan bunalıyor,
  acıkıyor, susuyor, korkuyor ve acı çekiyorlar. tıpkı bizim gibi can taşıyorlar. onlardan tek farkımız,
  onların yaşadıklarını dile getirememesi. onlara acımasızca muamelede bulunanları küçük çocuk dahi olsa uyar, küçük dostlarımızın sesi ol. bu yüzden lütfen bu yazıyı olabildiğince kişiyle paylaş ki bu farkındalık artsın.
  --- spoiler ---