şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mesela baran yerine babaya yollanmaması gerek o mesajın.
    babalara geliyosunuz sonra, benden söylemesi.
  • yanlis kisiye ciplak fotograf gondermekten daha utandirici olmayan durumdur.
  • genelde yatağa girilip gözler kapanmaya başlamışken aynı anda 2-3 kişiyle mesajlaşılıyorsa başa gelendir hele bir de kız arkadaşla ya da fuckbuddy ile cinsel içerikli bir mesajlaşma yapılıyorsa ve bu da dayı ya da teyzeye falan gönderilirse vay bana vaylar bana dersiniz.
  • yanlış yolladığınızı belirtince geçen durumdur.

çıplak foto yolladım diye niye utanayım, bu insanlar bizi kimseye çıplak foto yollamayangillerden mi sanıyor ki? çıplak fotonuzu yanlış kişiye attıysanız, pardon yanlış kişiye atmışım dersin olur biter, yanlış yollama sonucu fotoğrafa maruz kalan kişi durumdan çok rahatsızsa sizi rehberinden siler. komplike hale getirmeye gerek yok.
  • bunun sonucunda karşıdaki kişi "senden bunu beklemezdim" diyorsa her halükarda "neden?" diye sormakta fayda vardır.*
  • başıma dün gelen olay. sınıfımda bulunan ve bana sürekli soru sorma yoluyla flört eden kız kendisini engellediğimi düşünmüş. aslında olan olay ise telefon değiştirirken kendisinin adını rehberime kaydetmemi gereksiz bulmam. bana attığı agresif mesajın ardından (ki akıl var mantık var eğer engellemişsem bu mesaj bana nasıl gelsin?) "wtf?!" tarzı şaşma cümlem karşısında mahçup oldu ve özür diledi.

not: "yanlış mesaj göndermek" ile "yanlış kişiye mesaj göndermek"'in arasındaki farka dikkat ederek yazdım bu entryi.
  • büyük bir kuruluşun yönetim kurulu üyelerince kurulan ve yüzlerce çalışanın despot bir şekilde dahil edildiği, bilgi paylaşma amaçlı whatsapp grubuna yanlışlıkla "bebeğim nafıyon :b" yazmak gibi bir gaflettir.

öncelikle o gruba dahil olduğum için rahatsız değilim, yalnız şöyle bir sıkıntı var ki, tanıdığım her çalışan bu grubu sessize almış durumda. konuşan 5-10 aktif kişi falan var en fazla. ancak yine whatsapp yine whatsapp ki yapıyor yapacağını; "dur, şu ne yazmış? bu ne göndermiş acaba"diye açıp bakıyorsunuz ve öylece uygulamadan çıkmadan bırakıp gidiyorsunuz. e telefon bu, pili bitmesin diye kapatıyor kendini hayvan, napsaydı ya?. kapatır tabi. sonra işin yoğunluğuyla "-ha bi sevgilim vardı lan benim napıyor bizim yumurta kafa acaba? diye kendinize sorup açıyorsunuz telefonu. bakıyorsunuz ki whatsapp açık, oh mis gibi uğraşmanıza da gerek kalmadı tekrar açmak için, e tabi bu küçük sevincin etkisiyle hemen tıklıyorsunuz yazma kutucuğuna ve yazıyorsunuz, "bebeğim nafıyon? :b"

atılan bu mesajın ardından bahsi geçen 5-10 kişi geyiğimsi bir şeyler yazdı ama, gerek yoktu lan böyle birşey yapmama. buz gibi havada ceketi çıkartır terden insana sözün kısası. kuruluşun selamlaşma geleneği değişti resmen, millet günaydın yerine nafıyon diyor birbirine.
  • ilk attığım mesaj fil resmiydi insan fil atar mı yaa nasıl bir insanım ben , bu nasıl yanlış mesaj sonra da nokta atmıştım gerçekten dikkat çekme yöntemlerimi bir kez daha sorgulamam lazım
  • dört kişilik bir kız whatsapp grubumuz var. ama içindeki yazışmalar okunsa bu gruba kızlar yazmış demeye bin şahit ister. nasıl leş bir grup anlatamam. * böyle arada bazen biri yazmaya üşenip ses kaydı yolluyor, yanımda kimse olmasa bile sesini sonuna kadar kısıp öyle dinliyorum. grupta bu zamana kadar ciddi bişey konuşulduğuna hiç denk gelmedim. konu ciddiyse bile üç mesaj sonra ciddiyetsizleşiyor. işte biz bu grubumuzda gülüp eğleniyoruz, şakalar komiklikler küfürler vs.

geçen hafta bağzı nakit ihtiyaçlarım oldu, çünkü hayatım devlet memurluğu ile küçük esnaflık arasında sıkışıp kalmıştı. bu zamana kadar, kendimi bildim bileli hep kendi işimi kendim halletmeye çalıştım. yanlış ya da doğru yaptım bunu bilemem ama kimseyi işime bulaştırmak istemedim. o mesajı o gruba yolladıktan sonra da "kimseyi işime bulaştırmak istemedim" kısmını keşke hayatımın sonuna kadar devam ettirebilseydim diye kah yatağın üstünde tepinerek, kah kafamı mutfak tezgahının mermerine vurarak defalarca tekrarladım.

iş bu nakit sıkıntısından ötürü, ben bu aklını kuşa koysam kuşun takla atacağı canım arkadaşlarıma dedim bu parayı nasıl bulcam akıl yürütelim. babandan iste dediler, isteyemezdim. babamın parası vardı, verirdi, zamanında ben istemeden çok vermişti ama isteyemezdim. o parayı istemek benim için "başaramadın" hissiyatıydı. neyse çok uzatmadan*bu kızlar beni gaza getirdi ticari hayatın söz konusu dedi.(ticari hayatım *ağzımdan girdi burnumdan çıktı hepsi. tamam dedim babamdan istiyorum! mesaj atayım ama diyorum içimden, şimdi yüz yüze on tane soru sorar. yazdım babama güzel bir mesaj; "sevgili baba benim şu kadar nakite ihtiyacım var, verirsen çok sevinirim ve sana üç ay sonra borcumu öderim. vermezsen canın sağolsun."

mesajı on kere okuyup sekiz saat düşünüp yolladım. sonra sanırım parayı bulma umuduyla bir rahatlama geldi. kızlara ss alıp mesajı gönderdim. bunlar benim mesajımın naiflik ve yavşaklık arasında samimiyetsiz bir mesaj olduğunu ileri sürüp kendi çaplarında, benim adıma babama mesajlar yazıp gruba attılar. ben de bu akıma katıldım ve şizofren gibi hepimiz o grupta babamdan borç isteme mesajları üretiyorduk. sonra ben baştaki "baba" sıfatını anne amca, teyze anneanne diye değiştirip herkese atacağım ve herkesten para gelecek hihahoo diye delirmeye başladım. kızlardan biri çıkıp; içinde büyük amcamdan anneannemin erkek kardeşine kadar olan büyük ve gereksiz whatsapp aile grubumuza, başını "sevgili ailem" olarak değiştirip borç mesajını yollamamı söylüyordu. şuursuzca o grubu açtım içindeki kişilere baktım. hepsinin babamdan istediğim meblağnın yarısını bile bana yollamış olma ihtimalini düşündüm, gözümde dolar işaretleri belirdi. sonra o dolarlar marklar ile kızlarla olan gruba geri döndüm ve dedim ki ben ailem grubuna şöyle yazıcam;

sevgili amına kodumun sülalesi benim şu kadar nakite ihtiyacım var, verirseniz ekime vermezseniz s*kime hadi size iyi günleeeerrr.

sonra sayfalarca random güldüm, ama kızlardan ses yok. sonra baktım ben bu gerizekalılıkla o gruba geri dönemeyip ailem grubunda geri kalmışım. açıldığı günden beri tek kelime yazmadığım ailem grubuna "amına kodumun sülalesi" diye çıkışmışım. mesajım 15 saniye içinde okunup, mavi tıkı görüp babam tarafından gruptan atılmışım.